Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: AFP/Scanpix/LETA

No šodienas “Pfizer” balstvakcīnu pret Covid-19 varēs saņemt jaunieši no 12 gadu vecuma 0

No šodienas balstvakcināciju ar “Pfizer/BioNTech” izstrādāto Covid-19 vakcīnu “Comirnaty” varēs saņemt jaunieši no 12 gadu vecuma, otrdien Ministru kabineta (MK) sēdē informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Līdz šim “Comirnaty” bijusi apstiprināta Eiropas Savienībā divu devu primārās vakcinācijas kursam pusaudžiem, kā arī pieaugušajiem un bērniem no piecu gadu vecuma. Tāpat “Comirnaty” balstvakcīnas lietošana ir bijusi apstiprināta pieaugušajiem no 18 gadu vecuma.

Kā MK sēdes laikā norādīja veselības ministrs, balstvakcinācijas veikšanai bērniem no 12 gadiem 28.februārī tika saņemts Eiropas Komisijas apstiprinājums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām, balstvakcinācija īpaši rekomendējama imūnsupresētiem jauniešiem, taču tā nav nepieciešama un netiek rekomendēta veseliem bērniem un jauniešiem.

Ja medicīnisku vai citu formālu iemeslu dēļ balstvakcinācija jauniešiem vecuma grupā no 12 gadiem tomēr ir nepieciešama, tad to var darīt atbilstoši Eiropas Zāļu aģentūras atzinumam.

Balstvakcinācijas process tiks veikts ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestāžu vakcinācijas kabinetos.

LETA jau ziņoja, ka “Comirnaty” ir vakcīna Covid-19 novēršanai. Tā satur par ziņneša RNS dēvēto molekulu, kas satur instrukcijas uz SARS-CoV-2 vīrusa virsmas dabīgi sastopamā pīķa proteīna veidošanai. Vakcīna iedarbojas, sagatavojot organismu aizsardzībai pret SARS-CoV-2 infekciju.

Vakcīnas primārais kurss ir apstiprināts pusaudžiem vecumā no 16 līdz 17 gadiem kopš 2021.gada februāra un pusaudžiem vecumā no 12 gadiem – kopš 2021.gada maija. Dalībvalstīs, kurās ir izvērstākas vakcinācijas kampaņas, primārās vakcinācijas kursu šobrīd pabeiguši vairāk kā 80% pusaudžu vecumā no 16 līdz 17 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI