Rimi Rīgas maratons 2023
Rimi Rīgas maratons 2023
FOTO: Paula Čurkste/LETA

Notiks “Rimi” Rīgas maratona galvenie skrējieni, būs satiksmes ierobežojumi 11

Šodien notiks “Rimi” Rīgas maratona skrējieni maratona un pusmaratona, kā arī piecu un desmit kilometru distancēs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
Kokteilis
“Tik īpaši un skaisti!” Brīnišķīgs notikums Reiņa un Maijas Sējānu ģimenē – pasaulē nākusi viņu pirmdzimtā 1
Lasīt citas ziņas

Kā pirmie trasē no 11.novembra krastmalas plkst.8 dosies maratona un pusmaratona dalībnieki, plkst.12.30 starts tiks dots desmit kilometru skrējienam, bet plkst.14.30 skrējēji sacentīsies piecu kilometru distancē.

Sīvākā cīņa tiek prognozēta pusmaratona distancē, kur pirmā pasaules skriešanas čempionāta uzvarētāja Rīgā Sebastjana Saves rudenī sasniegto rezultātu 59 minūtes un desmit sekundes mēģinās pārspēt viņa tautieši – pērnā gada pasaules čempionāta skriešanā bronzas medaļnieks Samvels Mailu, Solomons Kipčoge un Tituss Kipkosgejs.

CITI ŠOBRĪD LASA

No pasaules elites skrējējām pusmaratona distancē piedalīsies kenijietes Džūdija Kemboi, kura 5.maijā sasniedza personisko rekordu, distanci veicot stundā piecās minūtēs un 45 sekundēs, un Valerija Džemeli, kā arī etiopiete Gebru Hagosa.

Šogad Rīgas maratonā pirmoreiz pasaulē vienā nedēļas nogalē vienās skriešanas sacensībās tiek apvienotas piecas augstākā kvalitātes līmeņa jeb “World Athletics Road Race Label” sacensības jūdzē, piecu un desmit kilometru distancēs, pusmaratonā un maratonā.

Cīņā par Latvijas čempiona titulu maratonā šogad piedalīsies valsts rekordists pusmaratonā un augstvērtīgākā personiskā rekorda īpašnieks Latvijas dalībnieku vidū Dmitrijs Serjogins, kā arī 2023.gada Latvijas meistarsacīkšu maratonā uzvarētājs Aleksandrs Raščevskis, vicečempions Renārs Roze un bronzas medaļnieks Kristaps Vējš-Āboliņš.

Maratona distancei ir reģistrējušies arī vairāki spēcīgi ārvalstu skrējēji, viņu vidū ir arī kenijietis Rodžers Maijo un vairākkārtējais Gruzijas čempions un valsts rekorda īpašnieks Daviti Harzišvili.

Sieviešu konkurencē par Latvijas čempionāta medaļām cīnīsies pērnā gada medaļnieces – uzvarētāja Amanda Krūmiņa, sudraba medaļu izcīnījusī Anna Kļučņika un bronzas medaļas īpašniece Anita Siliņa.

Rīgas maratonu sestdien ievadīja Latvijas čempionāts jūdzē un Olimpiskā bērnu diena. Par Latvijas čempioniem jūdzes skrējienā kļuva Kristers Kudlis un Līga Velvere.

Kopā ar atbalstītāju “Mēness aptieku” šogad Rīgas maratons īsteno programmu “Iekļaujošs maratons”, kurā sniedz atbalstu un iespēju cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu asistentiem piedalīties maratonā par simbolisku dalības maksu divi eiro.

Reklāma
Reklāma

Savām spējām atbilstošai Rīgas maratona distancei ir reģistrējušies dalībnieki no organizācijām “Latvijas Reto slimību alianse”, “Mana MS”, “Liberated!”, “Sports ikvienam”, “Latvijas Autisma apvienība”, “Saulessvece”, “Fonds kopā”, “Rīgas pilsētas rūpju bērns” un Bērnu un jauniešu parasporta apvienība.

“Iekļaujoša maratona” dalībniekiem katrā distancē ir paredzēts atsevišķs starta koridors.

2023.gadā par Latvijas čempioniem maratonā tika kronēti Aleksandrs Rasčevskis un Amanda Krūmiņa, bet pusmaratonā uzvaras svinēja Dmitrijs Serjogins un Ilona Marhele.

Šogad Rīgas maratonam dažādās distancēs ir reģistrējušies 33 003 dalībnieki no 104 valstīm.

Rīgas maratona laikā nedēļas nogalē transportlīdzekļu satiksme vairākās galvaspilsētas ielās, kā arī uz tiltiem pār Daugavu ir ierobežota vai slēgta. Svētdien spēkā būs būtiskas izmaiņas arī vairākos sabiedriskā transporta maršrutos.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada un ir Baltijas valstu vērienīgākais tautas sporta notikums. Šogad Rīgas maratonā skrējēji sacenšas 34.reizi.

Šodien “Rimi Rīgas maratona 2024” laikā galvaspilsētā noteikti būtiski satiksmes ierobežojumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

No plkst.7 līdz 17 maratona, pusmaratona, 10 un piecu kilometru skrējiena laikā policija ierobežos un slēgs transportlīdzekļu satiksmi gan pilsētas centrā, gan tuvajā Pārdaugavā starp Akmens un Vanšu tiltiem.

Daudzviet skrējienu maršrutos būs aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana.

Šodien pasākumu norises vietās būs izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos. Vairāki maršruti svētdien būs slēgti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.