Foto: Lita Krone/LETA

“Olainfarm” ieceļ jaunu izpilddirektori. Lielākais akcionārs iebilst 0

Šodien AS “Olainfarm” padome apstiprināja Elenu Bušbergu (Elena Bushberg) par valdes locekli un izpilddirektori, informēja uzņēmumā. Viņai ir vairāk nekā 25 gadu pieredze starptautiskos farmācijas uzņēmumos tādās jomās kā finanses, piegāde, mārketings un pārdošana NVS valstīs, kā arī rezultatīvu komandu izveidē un vadībā, attīstot ekspertīzi dažādās biznesa jomās.

“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Raķešu triecienā Ukrainā netālu no Polijas robežas iznīcināts militārais objekts
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
Lasīt citas ziņas

Sadala funkcijas

Lai uzņēmums sasniegtu savus nākamos stratēģiskos mērķus, AS “Olainfarm” padome ir pilnveidojusi uzņēmuma pārvaldības funkciju sadali. Pirmkārt, “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs veic arī “Olainfarm” grupas uzņēmumu pārvaldības uzraudzību. Otrkārt, viens no “Olainfarm” valdes locekļiem ir atbildīgs par izpilddirektora funkcijām grupas lielākajam uzņēmumam “Olainfarm”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušajā nedēļā par AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētāju apstiprināja Jerūnu Veitesu (Jeroen Weites), kuram uzticēta visu uzņēmumu grupas kopējā pārvaldība un stratēģiskā attīstība, kā arī jaunu tirgus nišu izraudzīšana un noieta tirgu paplašināšana. Jāatzīmē, ka “Olainfarm” uzņēmumu grupā ietilpst tādi uzņēmumi kā AS “Olainfarm”, SIA “Latvijas aptieka”, SIA “Silvanols”, SIA “Tonus Elast”, SIA “DiaMed”, SIA “OlainMed”, “NPK Biotest” un SIA “Kiwi Cosmetics”.

Savukārt Elena Bušberga kļuvusi par valdes locekli un izpilddirektori AS “Olainfarm”, kas ir lielākais grupas uzņēmums. Viņas galvenais uzdevums būs “Olainfarm” un pārstāvniecību biznesa procesu pilnveide, paaugstinot ražošanas, pārdošanas un mārketinga jomu produktivitāti un efektivitāti, lai pēc iespējas ātrāk panāktu ilgtspējīgu dabisko izaugsmi.

Novērtē pieredzi un zināšanas reģionā

AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš uzsver: “Mums ir izdevies sakausēt divas uzņēmumam ļoti nozīmīgas kompetences — zināšanas par farmācijas biznesu gan Eiropas Savienības, gan arī NVS tirgos, kas uzņēmumam dos nepieciešamo papildu jaudu attīstībai un ļaus saglabāt stabilas pozīcijas esošajos noieta tirgos. Esam lepni, ka “Olainfarm” komandai pievienojas tik pieredzējuši profesionāļi. Augstākā līmeņa vadītāja atlases procesā mēs augsti novērtējām Elenas Bušbergas globālo skatu farmācijas nozares attīstībā, pieredzi mārketingā, zināšanas par NVS tirgu specifiku un ekspertīzi spēcīgu pārdošanas komandu izveidē.“

Elena Bušberga norāda: “Olainfarm” ir spēcīgs, starptautisks zīmols, ko atpazīst ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, īpaši reģionā, kurā iepriekš esmu specializējusies. Ar lielāko prieku pievienojos “Olainfarm” vadības komandai, lai sniegtu svaigu un padziļinātu ieskatu nozarē, pievienojot uzņēmumam papildu vērtību. Redzu, ka uzņēmumam ir vēl neatklāts attīstības potenciāls, kas veido labu pamatu, lai kļūtu par īstenu Baltijas farmācijas čempionu. Esmu pagodināta būt daļa no vadības komandas, kas pāršķir jaunu nodaļu “Olainfarm” veiksmes stāstā.”

E. Bušbergai ir vairāk nekā 25 gadu profesionālā darba pieredze starptautiskos farmācijas uzņēmumos kā “Schering-Plough”, “MSD” un “Abbott Laboratories”.

No 2015.gada E. Bušberga bija ģenerāldirektore uzņēmumā “Veropharm” (pieder uzņēmumam “Abbott”), kas ir viens no Krievijas vadošajiem zāļu un medicīnisko iekārtu ražotājiem. Šajā amatā viņas galvenie pienākumi (laika posmā no 2015. līdz 2019. gadam) bija uzņēmuma stratēģijas izstrāde un ieviešana; uzņēmuma transformācijas procesu vadība, iekšējās kultūras veidošana, lai celtu uzņēmuma procesu efektivitāti, kā arī sasniegtu ilgtspējīgu dabisko izaugsmi un pieaugumu pārdošanas un peļņas rādītājos biznesu apvienošanas vai pārņemšanas ceļā. E. Bušbergai ir profesionālais maģistra grāds un Veselības aprūpes nozares pārvaldības sertifikāts, kas iegūts ASV.

Elena Bušbergas īpašumā nav AS “Olainfarm” akciju, kā arī kapitāldaļas citos uzņēmumos. E. Bušberga uzsāks faktiskās darba attiecības uzņēmumā, tiklīdz saņems nepieciešamās formalitātes darba uzsākšanai Latvijā.

AS “Olainfarm” valdē darbu turpina Jerūns Veitess, Lauris Macijevskis, Raimonds Terentjevs, Signe Baldere-Sildedze, Milana Beļeviča un Mārtiņš Pūriņš.

Lielākais akcionārs iebilst

AS “Olainfarm” lielākais akcionārs SIA “Omafarm” kategoriski iebilst pret jaunu valdes locekļu iecelšanu “Olainfarm” valdē un uzskata to par pretlikumīgu, turklāt norāda, ka šāda rīcība ir izšķērdīga, jo rada uzņēmumam lielu papildus finanšu slogu, ņemot vērā nepamatoti dāsnos atlīdzības nosacījumus.

Akcionāram nav izprotams, kāpēc “Olainfarm” padomei nepieciešams steidzamības kārtā iecelt valdē divus jaunus papildus valdes locekļus, vienlaikus saglabājot pilnvaras personām, kurām nav nedz zināšanu, nedz pieredzes farmācijas nozares uzņēmuma vadīšanai.

Pēteris Rubenis, SIA “Omafarm” valdes priekšsēdētājs: “Šobrīd, izmantojot prettiesiskas metodes un rīkojoties pretēji jebkuriem labas pārvaldības principiem, tiek likti juridiski šķēršļi AS “Olainfarm” lielākā akcionāra tiesībām lemt uzņēmumam stratēģiski svarīgus lēmumus.

Padomes lēmums par divu papildus valdes locekļu iecelšanu ir kārtējais apliecinājums, ka tā darbojas, lai saglabātu amatus un apgūtu naudas līdzekļus, taču nekādi nerada pārliecību par padomes patiesu vēlmi kā krietnam saimniekam lemt par uzņēmuma stratēģiskiem attīstības jautājumiem. Varu tikai vēlreiz aicināt “Olainfarm” padomes locekļus un valdi nelemt par būtiskām izmaiņām uzņēmumā, iekams nav ievērotas lielākā akcionāra likumīgās tiesības pilnvērtīgi piedalīties uzņēmuma pārvaldībā.”

Norāda uz Krievijas interesēm

AS “Olainfarm” padome lēmusi uzņēmuma valdē līdzās jau esošajiem tās pieciem locekļiem iecelt vēl divus – ar farmācijas nozari Krievijā cieši saitītu personu E. Bušbergu, kuras pieredze liela Krievijas farmācijas uzņēmuma vadībā rada aizdomas par ciešām saitēm ar Krievijas politiskajām aprindām.

Šādas personas iecelšana uzņēmuma valdē pastiprina aizdomas par padomes saikni ar apšaubāmas reputācijas personu Aleksandru Šiškinu (farmācijas gigants “Zdorovje”) un aiz viņa stāvošo cilvēku interesēm Latvijā.

Otrs jaunieceltais valdes loceklis ir Nīderlandes pilsonis, kurš vadījis šauras nišas farmācijas kompāniju Eiropā un kuram nav pieredzes darbam “Olainfarm” stratēģiskajos eksporta tirgos.

Padome ir lēmusi, ka Nīderlndes pilsonis Jerūns Veitess tiek apstiprināts par AS “Olainfam” valdes priekšsēdētāju, no šīs pozīcijas atceļot Lauri Macijevski, vienlaikus saglabājot viņam gan valdes locekļa amatu, gan nemainot atalgojuma un bonusu apmēru.

SAISTĪTIE RAKSTI

SIA “Olmafarm” ieskatā, uzņēmuma padome nespēj paskaidrot, kādēļ līdzšinējais valdes priekšsēdētājs zaudējis tās uzticību uzņēmuma vadībā un kādēļ viņš turpinās darbu valdē.

Tāpat darbu AS “Olainfarm” valdē pēc padomes lēmuma turpinās Signe Baldere-Sildedze un Milana Beļēviča, kurām nav nedz pieredzes, nedz profesionālu zināšanu farmācijas uzņēmuma vadīšanai. Tieši Signe Baldere-Sildedze bija persona, kas bez Jūrmalas bāriņtiesas piekrišanas savas nepilngadīgās meitas vārdā cēla prasību tiesā, kā rezultātā AS “Olainfarm” lielākajam akcionāram tika liegtas tiesības atcelt akcionāru uzticību zaudējušo padomi. Savukārt tieši padome šobrīd ir pieņēmusi šo lēmumu, ar ko tiek nesamērīgi palielinātās administratīvās izmaksas, kas līdz ar to samazina visiem akcionāriem izmaksājamo dividenžu summu, norāda Rubenis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Raķešu triecienā Ukrainā netālu no Polijas robežas iznīcināts militārais objekts
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
“Potenciāli šeit kaut kas noteikti briest…” Rajevs par jaunumiem Ukrainā
Guntis Kalme: Krievijas sakāve vairs nav aiz kalniem
Lasīt citas ziņas
Oleksijs Rezņikovs: Ukrainai sākas jauns kara posms
Guntis Kalme: Krievijas sakāve vairs nav aiz kalniem
Nedēļa iesāksies ar mākoņainām debesīm, bet ievērojami nokrišņi nav gaidāmi
VIDEO. “Objekts Pārdaugavā nav mēms vēstures liecinieks.” Valsts prezidents pauž pārliecību par Uzvaras pieminekļa demontāžu
Oleksijs Rezņikovs: Ukrainai sākas jauns kara posms
08:11
Saļodzījies ministres krēsls, Ziedojumu straume, Vējainākā Eiropas kultūras galvaspilsēta. Nedēļas notikumu apskats
07:47
Ukrainas spēki Harkivas apgabalā sasnieguši valsts robežu
07:31
Saļodzījies ministres krēsls, Ziedojumu straume, Vējainākā Eiropas kultūras galvaspilsēta. Nedēļas notikumu apskats
Rīgas dome vēršas tiesā pret būvnieku karteļa dalībnieci “Velvi” par 4 miljonu eiro piedziņu
Bijušais Ventspils tranzītbiznesa menedžeris grib izpirkt Bondara parādu “Krājbankas” lietā, vēsta raidījums
Portāls LA.LV šodien piedzīvoja kiberuzbrukumu
FOTO, VIDEO. Mika pārspēja pat “Superbowl” šovu! Soctīklotāji sajūsmā par vienu no spilgtākajiem „popūrijiem” Eirovīzijas vēsturē
Krista Draveniece: Neļķu traktors, Ukrainas māšu himna un kiberuzbrukums
FOTO. Skrējēji ieņem galvaspilsētu: Kā šogad noritējis Rimi Rīgas maratons?
risināt miega traucējumus? Atbild psihiatrs Elmārs Tērauds
Stoltenbergs: NATO paplašināšanās procesā nav gaidāmi šķēršļi
Ilze Roķe: Ukraiņu producents man teica, ka Rīgā ir pārāk liela tolerance pret prokremliski noskaņotiem krievvalodīgajiem
FOTO, VIDEO. Kā teica Reiniks – “diez cik diskobumbas tika izjauktas šī gada tērpu dēļ!” Eirovīzijā šogad gribēja mirdzēt teju katrs
Rada virtuālo asistentu medicīnas iestādēm. Kā tas palīdzēs mūsu ārstiem?
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Vai paliks siltāks? Laikapstākļu prognoze nākamajai nedēļai
Anda Līce: Jau divdesmit gadus baidot pasauli ar kodolraķetēm, viņš pats līdz smieklīgumam baidās no nāves
Kas patiesībā notika ar Staļinu? Ko vēl mūsdienās slēpj Krievijas noslepenotie dokumenti?
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
Arhitekts Andis Sīlis: Latvijas influencere lepni stāsta, ka nav izlasījusi nevienu grāmatu. Par kādām vērtībām var būt runa?
Ščerbatihs: Ienaidnieks ir valdība, jo viņi ir izdarījuši visu, lai mums šeit būtu grūti dzīvot
VIDEO. Andrim Kivičam Latvijā pārtikas cenas šķiet smieklīgas: “Vai tiešām tās ir cēlušās?”
Viens, divi – gatavs! “Ātrās” kanēļmaizītes
Cīņa ar latvāņiem nav bezcerīga
VIDEO. Atbalstot Ukrainu un tās tautu, “Citi zēni” iedziedājuši ukraiņu dziesmas “Stefania” kaverversiju
Planētas sola veiksmi visā, kas attiecas uz attiecībām! Horoskopi no 16. līdz 22.maijam