Foto: Evija Trifanova/LETA

Opozīcijas vairākums varētu atbalstīt Straumes atkārtotu apstiprināšanu KNAB vadītāja amatā 0

Opozīcijas vairākums varētu atbalstīt Jēkaba Straumes apstiprināšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatā uz otru pilnvaru termiņu.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses 10
Lasīt citas ziņas

Partijas “Saskaņa” deputāti varētu atbalstīt Straumes atkārtotu apstiprināšanu šajā amatā, secināms no “Saskaņas” parlamenta frakcijas priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča paustā aģentūrai LETA.

Vaicāts par frakcijas nostāju šajā jautājumā, Urbanovičs skaidroja, ka savulaik deputāti Straumes kandidatūru jau vērtējuši un tolaik “nebija neviena, kas atzīmētu ko negatīvu” par viņu. Līdz ar to partija jau iepriekš atbalstījusi Straumes kandidatūru, un tas pašlaik “liedz rīkoties citādi”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņemot vērā, ka partijas ir KNAB klienti saistībā ar priekšvēlēšanu kampaņu tēriņu un valsts finansējuma izlietojuma uzraudzību, tad partijām arī nepienāktos vērtēt vadītāja amata kandidātu, lai neveidotos interešu konflikts, skaidroja “Saskaņas” frakcijas vadītājs.

Urbanovičs vērsa uzmanību, ka KNAB darbība esot jāvērtē prokuratūrai un Valsts drošības dienestam (VDD) un, ja tie neko sliktu nav konstatējuši, tad politiķiem jāņem vērā prokuratūras un VDD secinājumi.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbalstīs Straumes apstiprināšanu uz otru pilnvaru termiņu, aģentūrai LETA apstiprināja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis. Politiķis skaidroja, ka ZZS nav pamata neatbalstīt konkursa kārtībā virzītu kandidātu, ko atbalsta arī ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Politiķis norāda, ka deputāti paļaujas, ka kandidātu atlases komisija ir izvērtējusi arī jautājumu, vai KNAB darba rezultāti Straumes pirmā termiņa laikā varēja būt labāki.

Kā ziņots, neskatoties uz partijas “Konservatīvie” iebildumiem, valdība otrdien atbalstīja Straumes kandidatūru KNAB priekšnieka amatā uz otro pilnvaru termiņu.

Valdības sēdē pret Straumes atbalstīšanu balsoja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K), satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K) un labklājības ministrs Gatis Eglītis (K). Bordāns skaidroja, ka pret Straumi nevēršoties, tomēr konkursa komisija ir lēmusi par viņu kā vienīgo alternatīvu bez iespējām izvērtēt daudzus pretendentus un neskatoties, ka ir citi risinājumi.

Bordāns uzskata, ka premjeram Krišjānim Kariņam (JV) un arī Straumem veidotos lielāks prestižs, ja konkursā būtu plašāks pretendentu loks.

Reklāma
Reklāma

Likums paredz, ka priekšnieku ieceļ amatā uz pieciem gadiem Saeima pēc Ministru kabineta ieteikuma, tāpēc galavārds būs jāsaka parlamentam.

SAISTĪTIE RAKSTI