Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Inga Pavloviča

KNAB sācis kriminālprocesu par Ventspils ostas maksājumiem Lemberga vadītajai biedrībai, vēsta raidījums 0

Ventspils brīvostai, atzīstot sevi par cietušo, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) februārī sācis kriminālprocesu par 20 gadus veiktiem brīvostas maksājumiem bijušā Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) vadītajai biedrībai Ventspils attīstības aģentūra, šodien ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “De Facto”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
FOTO, VIDEO. Arī Olainē plosījies tornado, izpostot saules paneļu parku 32
Lasīt citas ziņas

Brīvostas pašreizējā vadība uzskata, ka tai varētu būt nodarīti 1,3 miljonus eiro lieli zaudējumi.

Ventspils attīstības aģentūru 1998.gada nodibināja pašvaldība un ostas uzņēmumi – tādi kā “Ventspils nafta”, “Ventbunkers”, “Kālija parks”, “Ventamonjaks”. Biedrībai uzticēja nodarboties ar pilsētas mārketingu. Vēlāk par biedriem kļuva arī Ventspils brīvosta, augstskola un tehnikums, un pašvaldības iestādes, kas biedru naudās maksāja simtiem tūkstošus eiro gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Lauvas tiesu maksāja tieši brīvostas pārvalde. Kādus pēdējos piecus gadus ap 113 000 eiro gadā,” raidījumam atklājis Ventspils domes opozīcijas deputāts, ostas valdes loceklis Ģirts Valdis Kristovskis (JV), ko osta pilnvarojusi gatavot pierādījumus tiesībaizsardzības iestādēm.

Auditā noskaidrots, ka 2001.gadā Lemberga vadītā Ventspils attīstības aģentūra uzaicināja Lemberga vadīto ostu kļūt par aģentūras biedru. Ostas pārvaldnieks Imants Sarmulis ziņoja, ka būs jāiemaksā vienreizēja biedru nauda: 35 000 latu jeb 50 000 eiro. Šī summa ietverot dažādus pakalpojumus uz neierobežotu laiku.

Taču biedra naudu brīvosta turpināja maksāt ik gadu, un tā pieauga četras reizes. Ostas valde par summas palielināšanu neesot lēmusi, izņemot vienu gadu. Maksājums parasti esot bijis apslēpts vienā no budžeta ailēm.

KNAB tagad izmeklē iespējamu izšķērdēšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Līdz nokļūšanai ASV sankciju sarakstā, Lembergs algā no Ventspils attīstības aģentūras gadā saņēmis tuvu 100 000 eiro, vēsta raidījums.

Lembergs “de facto” apliecināja, ka KNAB atsūtījis biedrībai jautājumus un uz tiem iespēju robežās atbild. Viņš kriminālprocesu saista ar vēlēšanu tuvumu, un ir pārliecināts, ka nekas pretlikumīgs nav noticis.

KNAB par februārī sākto kriminālprocesu nekādu informāciju LTV nesniedza.

SAISTĪTIE RAKSTI