Jānis Bordāns
Jānis Bordāns
Foto: Edijs Pālens/LETA

“Konservatīvie” rosinās rīkot jaunu konkursu uz KNAB vadītāja amatu 0

Saeimas “Konservatīvo” frakcija rosinās rīkot jaunu konkursu uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatu, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem paziņoja partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Lasīt citas ziņas

Pēc politiķa vārdiem, tik atbildīgam amatam nepieciešams kandidāts, kurš izvēlēts “īstā konkursā”, kurā pieteikušies vismaz desmit pretendenti. Šopavasar rīkotajā konkursā uzvarēja līdzšinējais KNAB vadītājs Jēkabs Straume, kurš bija viens no diviem kandidātiem, turklāt otrs nemaz neatbilda izvirzītajiem kritērijiem.

“Mēs uzskatām, ka konkurss uz tik ļoti atbildīgu amatu kā KNAB vadītājs faktiski nav noticis,” pauda Bordāns, kurš uzsvēra, ka negatīvu vērtējumu par konkursa gaitu sniedzis arī ģenerālprokurors Juris Stukāns, norādot, ka konkursā piedalījies viens viduvējs kandidāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat tieslietu ministrs uzsvēra, ka patlaban valstij ir priekšā vairākas finansiāli ietilpīgas un stratēģiskai attīstībai svarīgas lietas, kurās KNAB vadītāja amatā nepieciešama persona, kas izgājusi pārbaudījumus vairākās kārtās, izturot sacensību ar dažādiem citiem pretendentiem, kā tas bijis, piemēram, konkursā uz ģenerālprokurora amatu, kur pieteikušies astoņi cilvēki uz vienu pozīciju.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pauda, ka jautājums par Straumi nebija iekļauts koalīcijas sadarbības sanāksmes darba kārtībā. Viņš uzskata, ka konkurss uz amatu ir noticis, tāpēc ir gatavs atbalstīt Straumes kandidatūru.

“Manuprāt, konkurss ir noticis. Tas tika izsludināts, tur pieteicās, tur izskatīja un ir kandidāts izvirzīts. Es jau biju gatavs šo kandidātu jau pirms nedēļas virzīt un esmu gatavs kandidātu rītdien valdībā virzīt,” sacīja Kariņš.

Preses konferencē pēc valdību veidojošo spēku sanāksmes komentārus par jautājumu nesniedza Nacionālās apvienības un “Attīstībai/Par!” pārstāvji.

Jautājums par Straumes iecelšanu KNAB priekšnieka amatā uz otro piecu gadu termiņu jau bija iekļauts 17.maija valdības sēdes darba kārtībā, taču tika atlikts Bordāna vadītās Tieslietu ministrijas iebildumu dēļ. Valdību veidojošo politisko spēku sadarbības līgums paredz tiesības partneriem tiesības lūgt atlikt jautājuma izskatīšanu par vienu nedēļu. Tagad šis jautājums atkārtoti iekļauts valdības rītdienas sēdes darba kārtībā.

Jau ziņots, ka konkursā uz KNAB priekšnieka amatu atkārtoti uzvarējis Straume. Viņu par uzvarētāju konkursa komisija atzinusi vienbalsīgi.

Konkursā bija pieteicies vēl viens pretendents, tomēr šis kandidāts nemaz neatbilda kritērijiem amatam. Šim kandidātam nebija vajadzīgās izglītības, kā arī svešvalodu zināšanu.

Reklāma
Reklāma

Straume sāka vadīt KNAB 2017.gada jūnijā pēc uzvaras iepriekšējā šī amata konkursā. Pirms tam Straume vairāk nekā 16 gadus strādājis Militārās izlūkošanas un drošības dienestā, no tiem desmit gadus – pārvaldes priekšnieka amatā. Pirms tam strādājis Valsts policijas Organizētās noziedzības un apkarošanas birojā.

SAISTĪTIE RAKSTI