“Pat, ja visiem karš apriebies, tas tā nenotiek!” Rajevs izskaidro patiesību par uguns pārtraukšanu 0
Šobrīd jau vairākas reizes ir ieturēts vairāku dienu pamiers, kad ir pārtraukta uguns karā starp Krieviju un Ukrainu, tomēr Igors Rajevs, Saeimas deputāts (frakcijām nepiederošs), IeM parlamentārais sekretārs, NBS rezerves pulkvedis TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” skaidro, ka tik ātri tas tā nemaz realitātē nenotiek.
“Pat, ja nu visi grib un visiem apriebies karš, tādas lietas tā nenotiek – pasakām un viss – uguni vairs nešauj. Ja ir vēlme panākt kādu rezultātu, ir jābūt sagatavošanās periodam, kurā tiek paziņots par uguns pārtraukšanu iepriekš. Tāpat jābūt informācijas apmaiņai starp abām karojošajām pusēm. Šajā gadījumā tas bija gudrs PR un diplomātiskais gājiens no Krievijas puses, kur viņi parādīja savu tieksmi un varu uz pamiera nodrošināšanu, rādot savus miermīlīgos nodomus, bet retais jau vien uzķeras uz šādiem gājieniem, jo skaidrs, ka tā bija izrādīšanās Lieldienās un viss,” Rajevs teic.
Šobrīd zināms, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins pirmdien negaidīti paziņoja par trīs dienu uguns pārtraukšanu Krievijas karā pret Ukrainu no 8. līdz 10.maijam.
Kā norādīja Maskava, tā sagaida, ka Kijiva izdos līdzīgu rīkojumu, un ka tā ir gatava reaģēt uz jebkādiem iespējamās kauju apturēšanas pārkāpumiem.
Putins izdeva līdzīgu rīkojumu pārtraukt kaujas Lieldienu laikā.
Šī pamiera gaitā abas puses apsūdzēja viena otru par simtiem pārkāpumu, bet tas tomēr noveda pie īslaicīgas kauju samazināšanās.