Aktrise Ausma Kantāne-Ziedone dažādos savas dzīves laikos

“Pēc operācijas viņa tā arī vairs nebija spējīga sarunāties…”: aktrises Ziedones-Kantānes draudzene atklāti par viņas pēdējām dzīves dienām 0

Jau tika ziņots, ka pagājušo svētdien, 29.maija rītā 80 gadu vecumā mūžībā devās aktrise Ausma Ziedone-Kantāne. Tagad iknedēļas žurnālam “Kas Jauns?” par aktrises pēdējo dzīves mēnesi pastāstījusi tuva viņas draudzene, arī ārste, Ingrīda Circene.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Ingrīda pēdējos gados dzīvojusi kopā ar Ausmu – esot viņu pieskatījusi gan kā līdzcilvēks, gan kā mediķis. Viņa neslēpj – veselības problēmas aktrisi piemeklēja maija vidū. Kādu dienu Ausma esot devusies uz Rīgu, pēc tam zvanījusi Ingrīdai, ka esot uz ielas neveiksmīgi nokritusi un stipri sasitusi galvu. Viņa esot stāstījusi, ka kritiena brīdi neatceras, bet tas esot bijis “uz līdzenas vietas”. Ar “ātrajiem” Ausma aizvesta uz Stradiņu slimnīcu.

Sākumā aktrise pat neesot gribējusi slimnīcā palikt, taču tad vairs neesot atbildējusi uz zvaniem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Sazvanīju medmāsu un uzzināju, ka Ausmas stāvoklis pēkšņi pasliktinājās un viņai jau tiek veikta operācija. Pēc šīs operācijas viņa tā arī vairs nebija spējīga sarunāties. Vairākas nedēļas slimnīcā pavadīja komas stāvoklī. Kritiena sekas izrādījās neatgriezeniskas,” – ar asarām žurnālam atklājusi Circene.

Ausma Ziedone-Kantāne bija Dailes teātra aktrise, politiķe, sabiedriskā darbiniece. 1993.gadā viņai tika pasniegta Spēlmaņu nakts balva “Gada aktrise” par otrā plāna lomu, bet 1994.gadā – par vairākām lomām Dailes teātra izrādēs.

2017.gadā viņa tika apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Ilgus gadus Ausma bija precējusies ar pazīstamo latviešu dzejnieku Imantu Ziedoni.

SAISTĪTIE RAKSTI