“Pēkšņā” brīvdiena? Pēc uzvaras pār Šveici Saeima piesardzīgi jau varēja sagatavoties visādiem lēmumiem 33

Sabiedrības viļņošanās, pozitīvā izlāde, – vai no šī visa ir arī kaut kāds materializējams labums Latvijai, vai tas ir tāds nacionālās piederības un goda sajūtas jautājums, ko grūti izmērīt? Šādu jautājumu TV24 raidījumā “Ziņu Top” uzdeva Pēterim Leiškalnam, Latvijas Darba devēju konfederācijas Sociālās drošības un veselības aprūpes ekspertam.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Lasīt citas ziņas

Raidījuma vadītājs Ansis Bogustovs piebilst, ka neaicina viesi būt par darvas karoti kopējā priekā, bet vienkārši izstāstīt loģiku – nakts vidū parlaments uz karstām pēdām pieņem brīvdienas likumu, radot sajukumu un haosu.

Aktuāls ir jautājums: Vai mēs to varam atļauties un vai mums vispār nav par daudz šādu brīvu dienu pret mūsu ekonomikas spējām?

CITI ŠOBRĪD LASA
Pozitīvas emocijas neapšaubāmi dod pozitīvu rezultātu citur! Ja ir bijusi šāda te masīva, visaptveroša kopības sajūta, tad arī kopējai izlādei ir jābūt, atzīst Leiškalns.

“Protams, ja mēs skatāmies tīri no ekonomikas viedokļa, tad viena diena maksā apmēram 0,4% no IKP – šo apmēru nodrošina viena darbadiena. Tas ir apmēram 160 miljoni, no kuriem 50 miljoni ir tas devums, ko uzņēmēji samaksā nodokļos,” skaidro eksperts.

Bogustovs vērīgi vērš uzmanību faktam, ka tikko nosauktie 160 miljoni ir puse no tā, ko medicīnas nozare prasa valstij, kā izlīdzinājumu, lai sasniegtu to minimumu, kas likumā solīts. Tātad

vai mēs kaut kādā mērā ar gavilēm papildu brīvdienā esam paši pusi no medicīnai vajadzīgās naudas notrallinājuši, prasa raidījuma vadītājs.

“Nav tik traki, jo šis ir vienas darbadienas devums. Uzņēmējiem tāpat savas saistības jāpilda, visi noslēgtie līgumi jāpilda. Iespējams, tas tiks izlīdzināts pa kādām citām dienām, iespējams, pārmaksājot par virsstundām vai kā citādi to izlīdzinās. Tāpēc jau IKP par 160 miljoniem nesamazināsies, plānotie nodokļi būs,” finanšu aprites būtību skaidro Leiškalns.

Vai vajadzēja par šādām lietām lemt naktī pēdējā brīdī?

No mana skatpunkta, saka eksperts, pēc iepriekšējā trešdienā Latvijas uzvarētās spēles pret Šveici jau vajadzēja sākt gatavoties šadai iespējai – līdz tam, protams, tas nebija zināms un paredzams.
Pasaules čempionāts hokejā 2023 - foto izlase
Hokejistu sagaidīšana pie Brīvības pieminekļa
Hokejistu sagaidīšana Rīgas lidostā
Latvijas hokeja fani Tamperē un Latvijā

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.