Pelējums sienās, bankas procenti, ēku derīguma termiņi – kādi mīti aptur iedzīvotājus no daudzdzīvokļu namu renovācijas? 25

Dzīvojamā nama siltināšana veicina pelējuma veidošanos, renovācijai ņemtais kredīts ir ar milzīgiem procentiem – šie un citi apgalvojumi ir mīti par daudzdzīvokļu namu renovāciju. Raidījumu cikla “Tev pieder daudz vairāk kā tikai dzīvoklis” viesi kliedē nepatiesus apgalvojumus par daudzdzīvokļu namu atjaunošanu un aicina pieņemt gudrus un tālredzīgus lēmumus savu mājokļu uzturēšanā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

Ar uzsaukumu “Tev pieder daudz vairāk kā tikai dzīvoklis!” SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) turpina kampaņu, kas paredzēta klientu informēšanai un izglītošanai par pieejamām atbalsta programmām daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai.
RNP valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš dzirdējis apgalvojumus par lieliem aizdevuma procentiem, kuri “apēdīšot” visus ieguvumus, tādēļ cilvēki neizvēlas savu namu renovēt, bet nogaidīt. “Te ir jāņem vērā otra lieta, ka būvniecība izmaksas iet uz augšu. Ja pēc pieciem gadiem jūs cerat, ka bankas procenti varbūt būs zemāki, to nokompensēs būvniecības izmaksu pieaugums, bet jūs piecus gadus sēdēsiet vecā mājā un gaidīsiet kaut ko, tāpēc gaidīt īsti nevajadzētu. Tā nav pareiza pieeja. Inflāciju neviens nav atcēlis,” saka M. Ozoliņš.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (Jaunā Vienotība) norāda uz mītu par padomju laikā celtiem daudzdzīvokļu namiem, kuriem it kā ir beidzies derīguma termiņš un tos vajagot vienīgi nojaukt: “Es atceros, ka pirms 10 gadiem Ekonomikas ministrija pasūtīja pētījumu un izrādījās, ka šis ir tāds vairāk kā grāmatvedības uzskaites stāsts. Galvenajām konstrukcijām bez kapitāla remonta bija 125 gadu garantija, atsevišķām sērijām simts gadu. Bet, ja viņas kārtīgi uztur, viņas var stāvēt vairākus simtus gadu. Mums Rīgā ir mājas, kurām ir 500 un vairāk gadu un tajās joprojām var dzīvot. Viss ir atkarīgs no tā, kā viņas uztur.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat pastāv mīts, ka labāk namu nojaukt un uzcelt jaunu, bet Tallinas universitātes zinātnieki veikuši pētījumu, kurā tika secināts, ka nojaukt un uzbūvēt jaunu namu būs četras reizes dārgāk nekā pamatīgi atjaunot esošo, saka RNP vadītājs.

Pilnu 13. aprīļa raidījumu “Tev pieder daudz vairāk kā tikai dzīvoklis” meklē vietnē xtv.lv, bet nākamais raidījums gaidāms jau sestdien, 20. aprīlī, TV24 ēterā plkst. 18:00 ar atkārtojumu svētdien plkst. 15:00!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.