Pasaulē
Eiropa

Pētījums: Covid-19 šogad Eiropā prasīs vēl desmitiem tūkstošiem dzīvību1

Foto: SCANPIX/Artyom Geodakyan/TASS/LETA

Eiropā šogad pēc inficēšanās ar Covid-19 vīrusu, visticamāk, nomirs vēl desmitiem tūkstošiem cilvēku, pat ja valstis ievēros stingrus piesardzības pasākumus, liecina piektdien publiskots pētījums.

Zinātnieki Londonas Impērijas koledžā aplēsuši, ka nākamo 250 dienu laikā Eiropā un Vidusāzijā, tostarp Krievijā, pēc inficēšanās ar Covid-19 nomirs 279 000 cilvēku, arī tad ja visās valstīs tiks ievēroti stingri ierobežojumi, kādi pašreiz spēkā daudzviet Eiropā.

Visā pasaulē Covid-19 šogad, visticamāk, prasīs aptuveni 1,9 miljonu cilvēku dzīvības, ja visās valstis tiks ievēroti stingri sociālās distancēšanās pasākumi. Taču, ja stingri ierobežojumi tiks ievēroti tikai īstermiņā, kopējais mirušo skaits var pārsniegt desmit miljonus, secinājuši zinātnieki.

Ja valdības vispār nebūtu rīkojušās, mirušo skaits varētu sasniegt 40 miljonus, bet inficēto skaits – septiņus miljardus, uzskata Londonas Impērijas koledžas zinātnieki.

Viens no pētījuma autoriem Patriks Vokers prognozēja, ka pasaule nākamajos mēnešos saskarsies ar bezprecedenta akūtu ārkārtēju situāciju sabiedrības veselības jomā.

Saistītie raksti

“Mūsu atklājumi liecina, ka visām valstīm ir izvēle starp intensīviem un dārgiem pasākumiem, lai apspiestu vīrusa pārnešanu, vai arī risku, ka veselības sistēmas tiks strauji pārslogotas,” sacīja Vokers.

“Tomēr mūsu rezultāti rāda, ka strauja, izlēmīga un kolektīva rīcība tagad glābs miljoniem dzīvību nākamgad,” viņš piebilda.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.