Latvijā
Kriminālziņas

Piektdien Latvijā dzēsti 11 ugunsgrēki, piecos gadījumos skurstenī deguši sodrēji0

Foto: Fotolia

Piektdien Latvijā dzēsti 11 ugunsgrēki, bet neviens cilvēks tajos nav cietis vai gājis bojā, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Nedēļas noslēdzošajā darbdienā divi ugunsgrēki dzēsti novados, četri Rīgā, bet pieci citās pilsētās.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VUGD preses pārstāve Agrita Vītola, neviens no piektdien fiksētajiem ugunsgrēkiem nav bijis īpaši postošs, taču zīmīgi, ka piecas reizes deguši sodrēji namu dūmvados.

Šajos gadījumos sodrēju degšanai smagu seku nebija, taču nereti tieši šādā veidā caur nelielām plaisām skurstenī mēdz aizdegties ēku starpstāvu pārsegumi vai jumta konstrukcijas.

VUGD aicina iedzīvotājus, izmantojot ziemai neraksturīgi siltos laika apstākļus, iztīrīt ēku dūmvadus, pirms iestājas lielāks aukstums un rodas nepieciešamība intensīvāk kurināt.

LA.LV Aptauja

Vai pirms šīs ziemas kurināšanas sezonas skursteni iztīrīji?

  • Jā, rudenī paspēju
  • Nē, nav vēl sanācis
  • Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā

Saistītie raksti

Diennakts laikā VUGD darbinieki veikuši arī 18 glābšanas darbus – 11 novados, sešus Rīgā, bet vienu – kādā citā pilsētā.

Deviņi no ugunsdzēsēju glābēju piektdien saņemtajiem izsaukumiem izrādījušies maldinoši.

Pirmajās trīs jaunā gada diennaktīs valstī kopumā dzēsti 65 ugunsgrēki, kuros cietuši četri cilvēki, bet viens gājis bojā, liecina VUGD statistika.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.