Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Panthermedia/SCANPIX/LETA

Pilnveidota kadastrālās vērtēšanas aprēķina izveidei nepieciešami vēl 208 000 eiro 1

Pilnveidota kadastrālās vērtēšanas aprēķina izveidei nepieciešami vēl 208 243 eiro, izriet no uz nākamo Ministru kabineta sēdi iesniegtā noteikuma projekta “Kadastrālās vērtēšanas noteikumi”.

VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
Lasīt citas ziņas

Tā anotācijā skaidrots, ka kopējai projekta izstrādei nepieciešami 349 932 eiro, no kuriem pērn Valsts zemes dienestam tika piešķirti jau 141 989 eiro, savukārt atlikusī summa nepieciešama 2021.gadā.

Anotācijā arī norādīts, ka vislielākās izmaksas rada kadastra kartes datu šķelšana ar Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas datiem, kadastra kartes datu šķelšana ar būves datiem un automātisko procesu izveide, kā arī rezultātu glabāšanu kadastra teksta datos. Papildus izmaksas veido arī vērtību zonējumu moduļa un portāla “kadastrs.lv” pielāgošana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai modelētu jaunās kadastrālās vērtības atbilstoši jaunajiem vērtēšanas modeļiem, nepieciešama izmaiņu izstrāde kadastrālo vērtību prognozēšanas sistēmā, proti, jaunu vērtību un koeficientu uzkrāšana, datu uzglabāšana un apstrāde, izmaiņu veikšana vērtību aprēķina algoritmā, pārejas nodrošināšana no pieciem zonējumiem uz trīs zonējumiem.

Tāpat nepieciešams veikt izmaiņas arī Kadastra informācijas sistēmas datu bāzē, lai pielāgotu datu ielādes procesus kadastrālo vērtību prognozēšanas sistēmā.

Nepieciešams veikt izmaiņas arī Nekustamā īpašuma tirgus informācijas sistēmā tirgus datu analīzes pilnveidošanai, kā arī portālā “www.kadastrs.lv” projektēto zonējumu, projektēto īpašumu un objektu vērtību publicēšanai, un darījumu un vērtību zonu raksturojuma interaktīvas kartes attēlošanai.

Jautājumu paredzēts izskatīt Ministru kabinetā likumprojekta “Par valsts budžetu 2021. gadam” un likumprojekta “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2021., 2022. un 2023. gadam” sagatavošanas un izskatīšanas procesā kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem papildu finansējuma pieprasījumiem.

Jaunā aprēķina izveide nepieciešama, jo plānotie grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā paredz, ka no 2022.gada tiks ieviesta jauna kadastrālo vērtību bāze.

Grozījumi paredz, ka, izstrādājot kadastrālo vērtību bāzi 2022.-2025.gadam, netiks piemērota šā likuma 68.pantu un 69.panta trešā daļu. Kadastrālo vērtību bāzi 2022.-2025.gadam paredzēts izstrādāt atbilstoši situācijai nekustamā īpašuma tirgū uz 2019.gada 1.jūliju.

Ministru kabinetam līdz šī gada 31.jūlijam jāapstiprina kadastrālo vērtību bāze 2022.-2025.gadam, kuru piemēro kadastrālās vērtības aprēķinam no 2022.gada 1.janvāra. Līdz 2021.gada 1.februārim Valsts zemes dienestam jāpublicē savā tīmekļa vietnē kadastrālās vērtības, kuras stāsies spēkā 2022.gada 1.janvārī.

Jau vēstīts, ka sākotnēji Tieslietu ministrijas izstrādātā jaunā kadastrālās vērtēšanas sistēma paredzēja speciālo vērtību un tās aprēķina principus, proti, individuālās apbūves zemei nodokļa vajadzībām būs paredzētā speciāla vērtība.

Speciālās vērtēšanas noteikšanas princips paredzēja sadalīt zemes vienību trīs daļās – zeme zem mājas, normatīvos noteiktā platība un pārējā platība. Katrai zemes platībai bija paredzēts piemērot atšķirīgu vērtību, jo līdz šim ticis noteikts, ka individuālās apbūves zemei ir noteikta standartplatība, bet virs standarta platībai piemērojams speciāls samazinošs koeficients, proti, jo lielāka zemes vienība, jo mazāka viena kvadrātmetra vērtība.

Taču starpinstitūciju sanāksmes laikā tika pieņemts lēmums svītrot jēdzienu “speciālās kadastrālās vērtības” no Kadastrālās vērtēšanas noteikumu projekta, jo kadastrālajām vērtībām ir jābūt objektīvām un atbilstīgām nekustamā īpašuma tirgum.

Savukārt daudzdzīvokļu māju apbūves zemei jaunā kārtība paredz ieviest standartplatību, kas būs atkarīga no apbūves intensitātes un ēku stāvu skaita. Attiecīgi standartplatībai tiks piemērota daudzdzīvokļu māju apbūves zemes bāzes vērtība, bet platība, kas pārsniegs standartplatību, tiks vērtēta kā zaļā zona.

SAISTĪTIE RAKSTI

Paredzēts, ka jaunais regulējums uzlabos novērtējumus situācijās, kad dzīvojamai ēkai piesaistīti lielāki zemes gabali nekā nepieciešams un tos izmanto citu māju iedzīvotāji. Ministrijā uzsvēra, ka tas ir īpaši svarīgi piespiedu nomu gadījumos.

Kadastra vērtību noteikšanai jaunajā kārtībā tāpat plānots ņemt vērā ēkas būvniecības gadu. Būtiskas izmaiņas skars arī apbūves zonējumus, proti, līdzšinējo trīs apbūves zonējumu vietā paredzēts izmantot tikai vienu. Tieslietu ministrijā skaidroja, ka tas nepieciešams, jo sabiedrībai līdz šim ir bijis grūti orientēties sadalītajos zonējumos. Savukārt lauksaimniecības zonējumā turpmāk pagasta teritoriju varēs sadalīt vairākos zonējumos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
Krievijas mērķis esot karā vājināt Ukrainas industriālo ekonomiku, lai tā vairāk līdzinātos kādai no Baltijas valstīm 162
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
VIDEO. Henriks Danusēvičs: “Latvija ir viena no retajām ES valstīm, kurā ir tik augsts PVN pārtikai” 3
Iznīcināts, izlaupīts, nozagts… Eksperti dokumentē kultūras vērtību milzīgos zaudējuma apmērus Ukrainā
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
35% autovadītāju pie stūres runā pa telefonu, gandrīz tikpat daudzi dzer kafiju
21:31
Dace Baltruma: “Valsts parlamentā vajadzētu pulcēties tautas gaišākajiem prātiem. Kandidātu saraksti manu pārliecību ir sagrāvuši”
19:55
Lielu lomu šodien tavā dzīvē spēlēs dažādas nejaušības. Horoskopi 15.augustam
19:03
Princis Harijs savā grāmatā visskarbāko kritiku veltīs trim ģimenes locekļiem: ar ko šie cilvēki viņu nokaitinājuši?
Pie ASV Kapitolijas ēkas nošāvies kāds vīrietis 10
Vidusslānis Latvijā dzīvo labi: pieprasījums pēc apvidus auto pieaudzis un katrs otrais pircējs interesējas par elektroauto
Uzkritis traktors, pļaušanas mehānismā ierauts cilvēks: darot lauksaimniecības darbus nelaimes gadījumi mēdz būt arī letāli
VIDEO. Raita Karnīte: “Viedokļi atšķiras – vai vēja parks ietekmē veselību, tāpēc pārsteidz, ka to pie mums grib izvietot uz zemes, ne jūrā…
Polija strādā pie koncepcijas, kas ļaus neizsniegt vīzas Krievijas pilsoņiem 22
VIDEO. “Tā ir īsta sliņķu metode!”: zaļā dzīvesveida piekritēja Anitra Tooma pastāsta, kā uz kartona izaudzēt kartupeļus 16
VIDEO. Asa sižeta notikumi Purvciemā: aizturēts piedzēries mopēda vadītājs bez tiesībām, braucot pa pretējo joslu un cenšoties bēgt no policijas
Dace Baltruma: “Valsts parlamentā vajadzētu pulcēties tautas gaišākajiem prātiem. Kandidātu saraksti manu pārliecību ir sagrāvuši”
Planētas noslēpumi: Kā Džordžs Bušs un NATO neģēlīgi piekrāpa Gorbačovu
Pirmās prognozes pirmdienai – svelme vēl neatkāpsies, taču ir arī kāda priecīga ziņa 8
VIDEO. Pirmajā lidojumā devies mazais ērglis Otto, kurš jau kļuvis par soctīklu slavenību 2
FOTO. Saglabāts pat saimnieka krēsls, kas pildīts ar salmiem! Kā Viktors apvieno senu Jūrmalas vasarnīcu ar mūsdienu arhitektūru 3
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs