Laukos
Politika

Pilnvērtīgāk nodrošinās atbalstu jaunu tirgu apguves sekmēšanai zivsaimniecībā0

Foto: Dainis Bušmanis

Lai pilnvērtīgāk nodrošinātu atbalsta jaunu tirgu apguves sekmēšanai zivsaimniecībā, paredzētas izmaiņas šī atbalsta piešķiršanas nosacījumos, paredz valdības atbalstītie grozījumi noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtību pasākumā “Tirdzniecības pasākumi”.

Zemkopības ministrijā skaidroja, ka precizētas attiecināmās izmaksas, reklāmas kampaņu rīkošanā paredzot atlīdzību par darbu. Līdz šim šajā aktivitātē nav īstenots neviens projekts un viens no iemesliem tam ir tas, ka atbalsta saņēmējs nevarēja attiecināt izmaksas par savu cilvēkresursu paveikto darbu, lai īstenotu minēto aktivitāti.

Jaunu noieta tirgu meklēšanā, tostarp dalībai starptautiskajās izstādēs paredzēts atbalsts stenda dizaina koncepcijas izstrādei ne īsākam laika periodam kā gads. Stenda pielāgošanas izmaksas papildus esošajām stenda noformēšanas izmaksām vajadzīgas, lai izveidoto stenda dizainu un vizuālo noformējumu varētu pielāgot attiecīgās izstādes pieejamajam ekspozīcijas laukumam un organizatoru prasībām.

Turpmāk komandējuma izmaksas varēs attiecināt uz trim personām no katra uzņēmuma, lai pašreizējais 30% ierobežojums nelielos projektos neapdraudētu veiksmīgu uzņēmumu dalību starptautiskajās izstādēs un tajās varētu piedalīties pietiekams cilvēku skaits, kas nodrošina palīdzību un konsultē izstādes apmeklētājus.

Veicot tirgus izpēti, papildus būs attiecināmas izmaksas par pasta izdevumiem un kancelejas precēm, kā arī par sakariem un komunālajiem pakalpojumiem. Ja telpu izmantošanas laiks projektā neaptvers visu attiecīgo telpu lietderīgās lietošanas laiku vai telpas tiks izmantotas arī citiem mērķiem, par attiecināmajām izmaksām uzskatīs tikai tādas izmaksas, kas atbilst projekta īstenošanas termiņam. Paredzētas vispārējās izmaksas projekta sagatavošanas darbiem, kā piemēram, konsultācijām, juridiskajiem pakalpojumiem u.c..

Precīzāk noteiktas arī neattiecināmās izmaksas par pievienotās vērtības nodokli un izmaksas, kas radušās pirms projekta iesnieguma iesniegšanas.

Turpmāk atbalsta pretendentiem nebūs jāiesniedz projektu iesniegumu divos eksemplāros, kā arī projektu iesnieguma elektroniskā kopija ārējā datu nesējā, tādējādi atvieglojot projektu iesnieguma iesniegšanas procesu.

Grozījumi MK noteikumos “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā “Tirdzniecības pasākumi”” stāsies spēkā pēc to publiskošanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Asociācija: Latvijā šogad varētu būt labāka augļu raža nekā pērn
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Eksperts: Lietavu un stiprā vēja dēļ līdz šim visvairāk cietušas graudaugu platības Zemgalē
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Izsludināta pieteikšanās atbalstam zvejas produktu uzglabāšanai 675 000 eiro apmērā
5 dienas

Lasītākie

AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
LTV pret TV3. Ziņu karš vai “nekas īpašs”
37 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Atklāj, cik gada laikā nopelnījis korupcijā apsūdzētais bijušais Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Turpinām uzmanīties! Vakar atklāts vēl viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
15 minūtes
LE
LETA
Dabā
Apmācies, brīžiem nedaudz līs. Laika ziņas svētdienai
1 stunda
JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
1 diena