Foto: Valsts policija

Policija brīdina par viltotu eiro izplatīšanu mazajos lauku veikalos 1

Valsts policija (VP) novērojusi jaunu tendenci viltotu eiro izplatīšanā – viltotās naudas izplatītāji arvien biežāk cenšas realizēt viltojumus lauku reģionu mazajos veikaliņos, informē VP.

Reklāma
Reklāma
“Mēs esam pagodināti!” Kāds jaunais pāris uz kāzām ielūdzis Edgaru Rinkēviču un priecājas, kā viss izvērties 22
Kokteilis
Šodien sāksies astronomiskais rudens – 3 zodiaka zīmēm tas nesīs jaunas, negaidītas iespējas
Viņu tur ir simtiem – Putina “ēnu flote” pārpludinājusi Baltijas jūru: krasta apsardze atklāj satraucošas detaļas
Lasīt citas ziņas

Šā gada pirmajos desmit mēnešos VP ir konstatējusi 747 viltotas eiro banknotes un 273 monētas ar kopējo nominālvērtību 41 824 eiro. Visbiežāk viltotas 50 eiro banknotes – desmit mēnešos konstatēti 399 viltojumi ar šādu nominālvērtību. Tāpat salīdzinoši bieži vilto 20 eiro banknotes – tādas konstatētas kopumā 200, bet 100 eiro banknotes viltojumi – 96.

Jau tagad redzams, ka, tuvojoties gada beigām, viltojumu skaits pieaug. Turklāt ir parādījusies jauna tendence – blēži arvien biežāk viltoto naudu cenšas “iesmērēt” tirgotājiem mazajos veikaliņus, it sevišķi lauku reģionos, jo mazajos veikaliņos bieži nav iekārtas, ar ko pārbaudīt banknošu autentiskumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tādēļ policija aicina mazos tirgotājus būt īpaši vērīgiem. Ja gada sākumā bija vairāki gadījumi, kad viltojumi bija ļoti nekvalitatīvi, tad šobrīd lielākoties tos ar neapbruņotu aci ir grūti atšķirt no īstām banknotēm, skaidro VP.

Sagaidāms, ka nākamgad viltojumu izplatība varētu pieaugt vēl vairāk, jo eirozonai pievienosies arī Lietuva, līdz ar to Latvija robežosies ar divām valstīm, kurās oficiālā valūta būs eiro, piebilst policijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.