Sports
Motoru sports

Portālā LA.LV svētdien tiešraidē varēs vērot “RallyX Nordic” rallijkrosa sacensības0


RX Academy klases braucēji trasē.
RX Academy klases braucēji trasē.
Foto: RallyX Nordic

Portālā LA.LV svētdien tiešraidē varēs vērot CSDD Biķernieku trasē notiekošās “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta ceturtā posma sacensības.

Sacīkstēs piedalīsies 43 autosportisti, kuri pārstāvēs septiņas valstis – Latviju, Dāniju, Norvēģiju, Zviedriju, Somiju, Igauniju un Franciju.

Latvija būs pārstāvēta trīs dalībnieku sastāvā – ar Latvijas Automobiļu Federācijas (LAF) izsniegtu licenci sacensībās startēs Vasīlijs Grjazins (“Supercar Lites”), Ronalds Baldiņš (“CrossCar”) un Roberts Vītols (“RX Academy”).

Tiešraides signālu nodrošinās televīzijas kanāls TV6. Tiešraide ieplānota sākot no plkst.15.50.

Sacensības sāksies sestdien plkst.13.30 ar treniņbraucieniem, bet plkst.16 būs pirmā kvalifikācija. Svētdien dienas pirmajā pusē, sākot no plkst.9.50 notiks vēl trīs kvalifikācijas braucieni, bet plkst.15.25 sāksies finālbraucieni, kuri tiks translēti tiešraidē.

Sacensības notiks “Spuercar”, “Supercar Lites”, “CrossCar” (bagiju) un “RX Academy” klasēs.

“Supercar” klase

Nedēļas nogalē Rīgā paredzēto sacensību spēcīgākajā “Supercar” klasē startēs 12 pilnpiedziņas auto, kuru jauda sasniedz 600 zirgspēkus. Vairāku “RallyX Nordic” “Supercar” dalībnieku auto piedalījušies arī pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posmos.

Sacensībās varēs redzēt “Olsbergs MSE” sagatavotu “Ford Fiesta Supercar”, ar kādu uzvaru pirms divām nedēļām notikušajā pasaules rallijkrosa Zviedrijas posmā izcīnīja Sebastjens Eriksons. Tāpat Rīgā ar “Audi S1 Supercar” startēs Robins Larsons, kurš izcīnījis uzvaru visos trīs līdz šim notikušajos FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posmos, un 2019. gada sezonas kopvērtējumā šobrīd atrodas pārliecinošā vadībā.

Uz starta izies arī Ulriks Linnemans, kura vadītā “Honda Civic Coupe Supercar” pieredzēja savu debiju pasaules čempionātā rallijkrosā. Tāpat CSDD Biķernieku Trasē startēs Miko Ikonens, kurš sacensībās piedalīsies ar “M-Sport” būvētu “Ford Fiesta Supercar” – to pašu auto, ar kuru 2018. gadā FIA Eiropas rallijkrosa čempiontitulu izcīnīja Reinis Nitišs.

“Supercar Lites” klase

Visplašāk pārstāvēta būs “Supercar Lites” klase, kas pasaules rallijkrosa čempionāta kontekstā zināma kā RX2. Uz starta stāsies kopumā 13 piloti, starp tiem arī “Sports Racing Technologies” pilots Vasīlijs Grjazins, kurš Rīgas sacensībās startēs ar Latvijas Automobiļu Federācijas (LAF) izsniegtu licenci. RX2 klases auto sacenšoties CSDD Biķernieku Trasē iepriekšējo reizi redzējām 2016. gadā, kad šīs klases sacensības bija iekļautas Rīgā notiekošajā FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma programmā.

“CrossCar” klase

Bagiju “CrossCar” klasē, par iespēju kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, ar desmit citiem zviedru autosportistiem cīnīsies pieredzējušais latvietis Ronalds Baldiņš.

“Šobrīd, tik tuvu mājām nemaz nav daudz sacensību, kurās varētu startēt, tāpēc ir jāizmanto katra izdevība!,” iesāk Ronalds Baldiņš. “Savā autosportista karjerā esmu braucis ar dažādiem auto, bet bagijs viennozīmīgi ir pats ātrākais no visiem – arī tehniski tas ir izturīgs, ar to var droši braukt un lēkt tramplīnos, kas ļauj sacensības veikt neiztērējot par tām nesamērīgus finansiālos resursus.”

“Sacensības Latvijā, protams, uzliek arī atbildības nastu – draugi, paziņas gaida uzvaru, bet te, domājams, palīdzēs daudzu gadu gaitā iekrātā pieredze gan motokrosā, gan autosportā, lai ar šo slogu un starta mandrāžu tiktu veiksmīgi galā,””tā Baldiņš.

Baldiņam konkurenci veidos arī šā brīža FIA pasaules rallijkrosa čempionāta līderu Timija Hansena un Kevina Hansena vadītā komanda “Yellow Squad”.

“RX Academy” klase

“Liels paldies manai ģimenei un atbalstītājam “Provento Motors”, bez kuru atbalsta šī sezona nebūtu izvērtusies tik plaša un piepildīta,” stāsta Roberts Vītols, kurš sacensībās piedalīsies “RX Academy” sastāvā.

Saistītie raksti

“No katra trenera un skolotāja iespējams iemācīties ko jaunu, kas šoreiz būs sacensību galvenais uzdevums – gūt jaunas zināšanas, un izkopt savas prasmes. Zinu par “RX Academy” komandas augsto līmeni, arī auto visi ir vienādi – tāpēc lielāko daļu laika piloti velta savu braukšanas prasmju uzlabošanai,” pirms gaidāmā starta izsakās Vītols, kuru piedalīties “RX Academy” sacensībās uzaicināja viens no komandas treneriem Reinis Nitišs.

Sacensībās piedalīsies vēl septiņi “RX Academy” dalībnieki, kuri sezonas gaitā ne tikai paaugstina savu prasmju līmeni, bet arī cīnās par galveno balvu – apmaksātām sacensībām ar RX2 klases auto 2020. gada sezonā. Roberta Vītola konkurentu starpā būs braucēji no Somijas, Igaunijas un Francijas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.