Foto – LETA

Praktiski padomi ES finansējuma piesaistei 0

Vēlos uzsākt siltumnīcu kultūru (tomātu, gurķu, puķu utt.) audzēšanu. Kas jādara, lai piesaistītu ES finansējumu? Ar ko sākt un kur griezties pēc palīdzības?
 Agrita

Reklāma
Reklāma

 

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Lasīt citas ziņas

Atgādinām, ka atbalsts lauksaimnieciskajai ražošanai bija paredzēts “Latvijas Lauku attīstības programmas 2007. – 2013. gadam” trīs pasākumos:

• “Lauku saimniecību modernizācija”;

• “Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem”;

• “Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturēšanai”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz visiem šiem pasākumiem pretendenti savulaik varēja pieteikties. Atbalstu piešķīra investīcijām tehnikas, iekārtu un aprīkojuma iegādei, kā arī lauksaimniecības produktu ražošanas būvju būvniecībai un rekonstrukcijai.

“Lauku saimniecību modernizācijas” pasākumā atbalsta pretendents varēja būt juridiska vai privāta persona, kas ražo vai plāno uzsākt ražot “Līguma par Eiropas Savienības darbību” I pielikumā minētos nepārstrādātos lauksaimniecības produktus, izņemot zivsaimniecības produktus, kā arī audzēt istabas mājdzīvniekus un tādus dzīvniekus, uz kuriem neatttiecas “Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums”.

Tātad šajā pasākumā uz atbalstu varēja pretendēt visi tie, kuri ražo vai ražos lauksaimniecības produkciju, tostarp arī dārzeņus, augļus un dekoratīvos kultūraugus.

Atbalsta saņemšanas nosacījumus, prasības pretendentam, pieteikšanās kārtību, publiskā finansējuma veidu un apjomu, kā arī atbalstāmās aktivitātes un attiecināmo izmaksu veidus nosaka īpaši Ministru kabineta noteikumi.

Otrā pasākuma – “Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem” – pretendents varēja būt jaunais lauksaimnieks (līdz 40 gadu vecumam, ja ieguvis atbilstošu lauksaimniecisko izglītību vai uzsācis mācības, lai to iegūtu), kurš izveido vai pārņem saimniecību pirmo reizi kā tās īpašnieks. Arī šajā pasākumā atbalstu varēja saņemt juridiska vai privāta persona, kas ražo vai plāno uzsākt ražot “Līguma par Eiropas Savienības darbību” I pielikumā minētos nepārstrādātos lauksaimniecības produktus (tostarp arī dārzeņus, augļus un dekoratīvos kultūraugus). Atbalsta saņemšanas nosacījumus, prasības pretendentam, pieteikšanās kārtību, publiskā finansējuma veidu un apjomu, kā arī atbalstāmās aktivitātes un attiecināmo izmaksu veidus tāpat nosaka īpaši Ministru kabineta noteikumi.

Reklāma
Reklāma

Trešajā pasākumā – “Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturēšanai” – atbalsta pretendenti ir mazās lauku saimniecības (ar gada apgrozījumu no 3000 līdz 10 000 EUR), kuras ražo lauksaimniecības produktus (tostarp arī dārzeņus, augļus un dekoratīvos kultūraugus) galvenokārt pašpatēriņam, tomēr daļu pārdod tirgū. Arī šim atbalstam kārtību regulē īpaši Ministru kabineta noteikumi.

Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta Lauku attīstības fondu atbalsta nodaļas vecākais referents Andis Kozlovs informē, ka diemžēl visos šajos pasākumos pieejamais finansējums jau ir izmantots, tāpēc pieteikšanās uz tiem šogad vairs nenotiks.

Jaunus pieteikumus pretendenti varēs iesniegt nākamajā 2014. – 2020. gada programmēšanas periodā. Tātad arī jums jāpagaida līdz nākamajam gadam.

 

UZZIŅA

Informāciju par publiskā finansējuma saņemšanas iespējām var iegūt pie lauku attīstības konsultantiem jebkurā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC mājas lapa: www.llkc.lv) vai Valsts lauku tīkla (VLT mājas lapa: www.laukutikls.lv) filiālē, kā arī Zemkopības ministrijas (www.zm.gov.lv) un Lauku atbalsta dienesta (www.lad.gov.lv) mājaslapās internetā.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.