Problēmas ar autobusa reisiem turpinās; prasīs satiksmes ministra demisiju, vēsta televīzija 38

Ogres un Aizkraukles novadā, kur no 1. jūlija pasažieru pārvadājumus veic “Liepājas autobusu parks”, problēmas ar atceltajiem reisiem turpinās. Autotransporta direkcija lauzt līgumu ar pakalpojumu sniedzēju tomēr vilcinās, tikmēr iedzīvotājiem ar katru dienu pieaug bažas, vai autobusu vispār pieturā sagaidīs. Pašvaldības vērsīsies pie premjera ar lūgumu pieprasīt satiksmes ministra demisiju, vēsta RE:TV.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Ukrainas jaunākajam ierocim vajadzētu nopietni sabiedēt krievu “stratēģus” Krimā – rezultāts Krieviju pamatīgi apkaunotu
Lasīt citas ziņas

Lai arī “Liepājas autobusu parks” solīja novērst autobusu reisu neizpildi Ogres un Aizkraukles novados vēlākais līdz 18. jūlijam, iedzīvotāji ar atceltiem reisiem joprojām saskaras ik dienas.

Piemēram, otrdien, 16. augustā Ogrē tie bija 36 reisi. Suntažu pagasta iedzīvotāja Ina ReTV Ziņām pauž sašutumu, norādot, ka vairs jau nevar ticēt, vai autobuss konkrētajā dienā un laikā vispār būs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja es šodien gribētu tikt uz pilsētu, es godīgi pateikšu, nu ja tiešām nav liela vajadzība braukt, es nenāktu uz pieturu. Nosēdēt un aiziet atpakaļ, man negribētos, ir citas lietas, ko darīt. Es te dzīvoju četrus gadus, līdz šim brīdim problēmas nebija,” stāsta Ina Haritonova, Suntažu pagasta iedzīvotāja.

Turklāt, kā norāda Ina, izmaiņas reisos ir tik bieži, ka izsekot ne vienmēr ir iespējams. Un tad nākas pieturā secināt, ka šodien mājas netiksi.

“Tajā mājaslapā “Liepājas autobusu parks” no jūlija sākot katru dienu posti atcelti, reisi, atcelti, reisi. Nu ne visiem tik tiešām ir tā pieeja tam “Facebook” un vēl iedomāties meklēt kaut kādu Liepājas autobusu parku. Iepriekš ir bijis tā, ja tiešām kaut kas kardināli mainās, ir bijušas lapiņas pieliktas,” Ina turpina.

Izmisums – tā situāciju raksturo Ogres novada pašvaldībā, kas vērsusies pie satiksmes ministra, lūdzot nekavējoties lauzt līgumu ar “Liepājas autobusu parku” un atzīt, ka valsts iepirkums nav bijis kvalitatīvs.

“Jo nevar tas vilkties mēnešiem. Pēc divām nedēļām sāksies skola. Skolnieki netiks uz skolu. Tiks kavēts mācību process un neviens par to neatbild. Kompānijai par to sods 500 eiro. Tas ir smieklīgi,” komentē Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs (NA).

Vēl jūlija sākumā vērtējot situāciju ar reisu neizpildi, Autotransporta direkcijā pieļāva – ja problēmas ar reisiem “Liepājas autobusu parks” neatrisinās nedēļas laikā, līgumu lauzīs. Tomēr šobrīd direkcija ar to nesteidzas.

Reklāma
Reklāma

“Pusotra mēneša laikā viņiem bija jānodrošina 12 tūkstoši reisu, no kuriem 500 neizpildīti, tātad neizpilde 3% un ar šādiem cipariem iet uz tiesu, ar tādām investīcijām, ko viņi ieguldījuši, tiesa nebūs par labu Autotransporta direkcijai,” atbild Viktors Zaķis, Autotransporta direkcijas pārstāvis.

Direkcija sarunas ar Liepājas autobusu parku turpinās, tostarp vērtējot autobusu vadītāju rezerves un, kāpēc tieši šis pārvadātājs saskaras ar tik biežu darbinieku slimošanu.

“Jāatzīst, ka citos novados neredzam tādu situāciju, kas mums kaut kādā mērā ir tulkojums, kā tāda nolaidīga attieksme no Liepājas autobusa parka vadības pret uzņemtajām saistībām,” skaidro Autotransporta direkcijas pārstāvis.

Šodien tiekoties ar Pierīgas autotransporta pārvadātājiem, direkcijā panākta vienošanās, ka šīs nedēļas laikā tiks izstrādāts plāns, ka daļu no Liepājas autobusa parka reisiem Pierīgā pārņem citi pārvadātāji – “Nordeka” vai “Latvijas sabiedriskais autobuss”.

“Tādējādi atslogojot tos vadītājus, kurus varētu, kā lai saka, novirzīt Ogres novada reisu izpildē,” Zaķis teic.

Tikmēr Ogres pašvaldība sola neapstāties. Vērsīšoties pie premjera, lūdzot satiksmes ministra Tāļa Linkaiša demisiju.

“Mums ir 16 pagasti un četras pilsētas, mēs esam lielākais novads. Tas ir izmisums. Ne jau mēs politisku apsvērumu dēļ prasām Linkaiša kunga atkāpšanos, tas ir izmisums,” norāda Egils Helmanis Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs (NA).

Tostarp joprojām neatrisināts esot jautājums par Ogres novadnieka kartes izmantošanu Liepājas autobusu parka reisos, kas paredz atlaides novada iedzīvotājiem. Iepirkumā tas netika atrunāts un šobrīd, lai to integrētu, jāparedz 70 tūkstošu eiro, ko Satiksmes ministrija solījusi kompensēt, bet jautājuma virzība neesot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.