Ģirts Briģis.
Ģirts Briģis.
Foto: Ieva Leiniša/ LETA

Briģis: Cilvēki ir noguruši un Covid-19 situācija Latvijā vēl arvien ir samērā slikta 17

Lai gan situācija saistībā ar Covid-19 stabilizējusies, tomēr nevarētu teikt, ka esam apmierinošā stāvoklī – tas vēl arvien ir samērā slikts, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Lasīt citas ziņas

Vaicāts, kāpēc neizdodas būtiski mazināt Covid-19 izplatību Latvijā, viņš atgādināja, ka vīruss izplatās no cilvēka uz cilvēku. “Ja kaut kas neizdodas, tas nozīmē, ka mēs šo ķēdīti nespējam līdz galam pārtraukt un tomēr cilvēki satiekas un cits citam vīrusu nodod,” skaidroja profesors.

Viņš atzina, ka ir vērojami uzlabojumi no komandantstundas ieviešanas un distancēšanās ierobežojumiem. “Bet varbūt tomēr līdz galam viss nenostrādā,” pieļāva Briģis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņaprāt, iepriekšējos mēnešos ēnā ir palikusi Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kapacitātes aktualitāte, lai gan centra efektivitāte ir ļoti izšķirošs posms. Briģis teica, ka starp viņa studentiem ir arī SPKC darbinieki un viņi ir pārstrādājušies, izdeguši un fiziski nespēj tikt galā ar savu darbu. Aizvadītajā nedēļā gan valdība ir radusi atsevišķus risinājumus, atgādināja Briģis.

Profesors arī akcentēja, ka ir samērā drošs par Latvijas spēju organizēt un veikt vakcinēšanu pret Covid-19, taču tas, kā šo vakcīnu iegūt, nav atkarīgs no mums. Tāpat aktuāls ir jautājums par cilvēku gatavību vakcinēties, un te Latvijai ir ko darīt, viņš uzsvēra.

Briģis uzskata, ka iedzīvotāju skaits, kas ir absolūti pret vakcināciju, nav tik liels. Vairums ir cilvēki, kuri nav droši par vakcināciju, kuri šaubās, kuriem nav pārliecība. Viņaprāt, ir vērts strādāt ar šo grupu, sniegt informāciju.

Vaicāts, vai šajā situācija ir redzama “gaisma tuneļa galā”, Briģis sacīja, ka nesen dzirdējis labu parunu: “Ja nāk rītausma, tad nakts vistumšākais brīdis ir tieši pirms tās rītausmas”.

Viņaprāt, to var attiecināt arī uz šo pandēmiju – cilvēki ir noguruši un brīdis pirms vakcinācijas psiholoģiski ir ļoti grūts. “Bet noteikti esmu pārliecināts, ka vakcinācija ir faktors, kas atrisinās mūsu problēmas,” norādīja Briģis, vēlreiz aicinot visus saprast, ka vakcinācija ir viens no galvenajiem, ja ne izšķirošais posms pandēmijas pievarēšanā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Veselam
“Viss. Variet iet. Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Iedzīvotāji var sākt iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2023.gadu. Svarīgākais par naudas atgūšanu
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ