Kultūra
Teātris un kino

FOTO. Intriģējoši: Remarka slavenākais romāns “Trīs draugi” pārtapis baletā0


Baleta izrāde “Trīs draugi”.
Baleta izrāde “Trīs draugi”.
Foto: Andris Tone

Latvijas Nacionālajā operā un baletā pasaules pirmizrādi piedzīvojis komponista Pāvela Akimkina un režisora-horeogrāfa Sergeja Zemļanska balets “Trīs draugi”, kas tapis pēc Ēriha Marijas Remarka populārā romāna motīviem.

Iestudējuma radošā komanda – Sergejs Zemļanskis, Pāvels Akimkins, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Maksims Obrezkovs un dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce – Latvijas skatītājiem jau labi pazīstama no Liepājas teātrī tapušā Nikolaja Gogoļa “Precību” iestudējuma, kas triumfēja teātra balvas “Spēlmaņu nakts 2017” ceremonijā.

Ēriha Marijas Remarka romāna “Trīs draugi” darbība norisinās 20. gadsimta 20. gadu nogalē.

Romāns ir patiesas draudzības un mīlestības apliecinājums.

Roberts – jauns puisis, kurš savā neilgajā mūžā jau paguvis iepazīt kara šausmas, uzticas tikai saviem cīņu biedriem – Oto un Gotfrīdam, visu kopīgi saķīlētajai mašīnai “Kārlim” un rumam.

Negaidīti un krasi mainās Roberta dzīve, kad viņš satiek Patu – jaunu sievieti, kura rosina Robertā vēlmi dzīvot, sapņot un cerēt. Viņu mīlestība, lai cik arī spēcīga būtu, ir īsa un sāpīga, jo Pata ir nedziedināmi slima.

“Šis iestudējums ir kā dažādu tēmu un vērtību kaleidoskops. Remarks ir viens no spilgtākajiem Zudušās paaudzes pārstāvjiem. Viņa varoņi tika ierauti Pirmā pasaules kara gaļas mašīnā vēl nepieredzējuši un jaunības ideālu pilni. Karā viņi pārtapa par stipriem, disciplinētiem un izlēmīgiem cilvēkiem. Atgriežoties mājās, kur viņus gaida bezdarbs, bads un kara izpostīta valsts, viņi jūt trulu un nomācošu vilšanos.

Šiem ļaudīm pietiek gribasspēka, lai izturētu grūtības un atgrieztos ikdienas dzīvē, bet viņi nesaprot, kādēļ to darīt.

Šajā laikā, kad tu nepavisam neesi gatavs atvērties un uzticēties cilvēkiem un pārāk skaidri atceries, cik pēkšņi un muļķīgi var pārtrūkt cilvēka dzīve, tavā ceļā pēkšņi uzrodas tīra, kristālskaidra mīlestība, kas tiek dota kā dāvana un tūlīt atņemta.

Vēl viena būtiska tēma ir draudzība un jau aizmirstais vārds biedriskums,” saka režisors-horeogrāfs Sergejs Zemļanskis, kurš pazīstams kā plastiskās drāmas žanra radītājs. “Trīs draugi” ir viņa pirmā izrāde, kas veidota, strādājot ar baletdejotājiem.

Baleta izrāde "Trīs draugi"

Nākamās baleta “Trīs draugi” izrādes notiks 18. decembrī, 16. janvārī, 21. februārī, 14. martā, 22. aprīlī un 30. maijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Kultūra
Laikmetīgās mākslas muzeja projektu vēlas atdāvināt valstij 2
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Koalīcijas partijas vienojušās par summu, ko piešķirt kultūras nozarei Covid-19 krīzes pārvarēšanai
3 dienas
LE
LETA
Kultūra
Koru un deju kolektīvi pakāpeniski atsāk mēģinājumus 1
3 dienas

Lasītākie

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Dzīve piespiež pārdot citādi. Kā mājražotāji pārvar krīzi
40 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Deputātos mostas lokālpatriotisms – bet tikai vārdos
2 stundas
GP
Gunta Paavola
Pasaulē
Kā Andris Somijā būvē olimpisko stadionu. Pēc žurnālistu saceltā skandāla par neizmaksātajām algām un briesmīgo sadzīvi, situācija uzlabojas
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Portālā LA.LV un kanālā “RīgaTV 24” būs skatāmas ģenerālprokura amata kandidātu debates
51 minūtes
LE
LETA
Dabā
Plus 30, sutīgs, negaisi, lietusgāzes, liela krusa un vētra – nākamās nedēļas laika prognoze
2 stundas