Renārs Putiņš: Mani biedē, ka valsts aizsardzības dienests būs sliktā izpildījumā. Mēs redzam, kādi cilvēki nāk no līdzīga dienesta Krievijā… 79

Latviešu ārsts, neiroķirurgs TV24 raidījumā “Preses klubs” dalījies savās pārdomās par obligāto valsts aizsardzības dienestu. Viņa nostāja ir visai skeptiska.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

“Varbūt tas ir vajadzīgs, bet es to īsti neizprotu, mani biedē, ka tas būs diezgan sliktā izpildījumā,” tā norāda ārsts.

Viņš arī esot runājis ar cilvēkiem, kas ar šo jomu saistīti, un sapratis, ka ir visi priekšvēstneši tam, lai izpildījums nebūtu labs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd Latvijā trūkstot infrastruktūras pat NATO kareivju izvietošanai, taču tagad, veidojot savu dienestu, nāksies infrastruktūras izveidē ieguldīt lielu finansējumu. Tā vietā labāk varētu nopirkt pretgaisa aizsardzības sistēmu, kas mums šobrīd būtu daudz lietderīgāka, domā R.Putniņš.

Viņš arī situāciju salīdzina ar Krieviju – mēs redzam, kādi cilvēki no turienes aizsardzības dienesta šobrīd nonāk Ukrainā – tā vienkārši ir “lielgabalu gaļa”.

Protams, salīdzinājums nebūs pārlieku precīzs, taču dažus aspektus noteikti varam salīdzināt.

Jāņem vērā arī, ka tehnoloģijas, tostarp militārajā jomā, mainās ļoti strauji. Ja jaunietis šobrīd pabeidz 11 mēnešu apmācības, bet pēc tam strādā savā profesijā, vai pēc 10 gadiem viņš joprojām būs spējīgs karot? Ārsts uzskata, ka ne.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.