Rīgā ievērojami audzis policijas izsaukumu skaits, kuros iesaistīti ārvalstnieki 19

Lelde Veinberga, TV24

Vai ārzemnieki ciena Rīgas vidi un likumus un nav apdraudējums vietējo iedzīvotāju drošībai? TV24 raidījumā “Ziņu TOP. Rīga runā” situāciju skaidro Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (Kods Rīgai).

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu 275
Lasīt citas ziņas

Rīgas vicemēra norāda, ka ir pamanāmas kultūras atšķirības starp vietējiem iedzīvotājiem un trešo valstu pilsoņiem, kuri Rīgā viesojas kā tūristi vai uz laiku apmetušies uz dzīvi Latvijas galvaspilsētā. “Mēs latvieši esam ārkārtīgi kārtīga, tīrīga nācija un tas atspoguļojas arī pilsētā. Ir mums rīdzinieki, kuri aktīvi sūdzas, ka ir nesatīrītas vietas pilsētā, bet būsim objektīvi, ja mēs salīdzinām ar citām Eiropas valstīm, Rīga ir ārkārtīgi tīra pilsēta un tādas ir arī visas citas Latvijas pašvaldības. Tas ir mūsu ģenētiskais kods, rūpēties par vidi,” saka politiķe, uzklausot iedzīvotājas apgalvojumu, ka iebraucēji piemēslo pilsētu.

Pērn Rīgas pašvaldības policija saistībā ar pārkāpumiem, ko veikuši ārvalstnieki, saņēma nedaudz vairāk nekā 1100 izsaukumus, šogad pirmajos trīs mēnešos tie jau bijuši 670 izsaukumi, kas liecina, ka gada griezumā to skaits būs ievērojami palielinājies. Rīgas vicemēra uzskata, ka tas ir saistībā arī ar tūristu skaita pieaugumu pilsētā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.