Foto: Ieva Leiniša/LETA
Foto: Ieva Leiniša/LETA
Rīga. Ilustratīvs foto.

“Rīgas satiksmes” pasažieri no oktobra varēs izmantot vēl nebijušu iespēju 50

Oktobrī “Rīgas satiksmes” pasažieriem būs pieejami reāllaika dati par transportlīdzekļu atrašanos maršrutos, aģentūrai LETA atklāja “Rīgas satiksmes” vadītāja Džineta Innusa.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Uzņēmums pie šī projekta strādā aptuveni pusotru gadu. Pašlaik notiek risinājuma testēšana.

Šie dati ļaus galvenokārt dispečeriem un uzņēmuma Satiksmes un kustības uzraudzības daļai zināt, kur atrodas katrs transportlīdzeklis. Ņemot vērā, ka tie būs atvērtie dati, šāda iespēja būs arī pasažieriem.

CITI ŠOBRĪD LASA
Vispirms transportlīdzekļu izsekošana būs pieejama pieturvietu monitoros, transportlīdzekļu atrašanās vietas būs iespējams noskaidrot arī uzņēmuma mājaslapā un aplikācijā.

Innusa piebilda, ka oktobra laikā risinājumu plānots pabeigt un notestēt, kā viss darbojas.

Jau pašlaik mājaslapā esot iespējams atrast sadaļu, kur šī testēšana esot redzama, taču uzņēmuma vadītāja aicināja neuzticēties pašlaik redzamajiem datiem, jo tur esot arī izdomāti transportlīdzekļi ar izdomātu kustības sarakstu, kas tiek pārbaudīt pret dažādām kļūdām, uzlaušanām, pret sistēmas nobrukumiem.

Pēc darbu pabeigšanas un datu publiskošanas, plānots, ka būs iespējams izsekot visiem Rīgas satiksmes transportlīdzekļiem maršrutos.

Innusa pagaidām nevarēja nosaukt summu, kas izlietota šī projekta īstenošanai, jo tas esot noticis pa daļām. Piemēram, aptuveni 300 000 eiro varētu būt izlietoti GPS devējos, kas nomainīti visiem uzņēmuma transportlīdzekļiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.