Rīgas vicemēre par pilsētā klaiņojošajiem nepilngadīgajiem: Mums nav instrumentu, kā šos jauniešus saukt pie atbildības un viņi to zina 89

Autors: Lelde Veinberga, TV24

Jauniešu pulcēšanās un uzturēšanās pie Rīgas centrālās stacijas ir uzskatāms atspoguļojums ļoti plašai problēmai, TV24 raidījumā “Ziņu TOP. Rīga runā” norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (Kods Rīgai).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

“No mūsu puses gan sociālie darbinieki, gan Rīgas pašvaldības policija ir novirzījusi ļoti daudz resursu, lai īpaši strādātu ar vardarbību ģimenē – gan preventīvi, gan rehabilitējot. Tas lielais izaicinājums, un viņš ir ļoti daudzpusīgs, ir jāskata saiknē ar to, ka šiem jauniešiem nav atbildības un valsts nav atstājusi mūsu rokās instrumentus, lai mēs viņus arī sauktu pie atbildības. Mums ir iespēja tikai strādāt ar sociāliem pakalpojumiem,” saka Rīgas vicemēre.

Politiķe norāda, ka klaiņojošie jaunieši, kuri var arī agresīvi uzvesties publiskās vietās, zina, ka viņiem kā nepilngadīgajiem nekāds sods nepienākas. Ja agrāk, piemēram, bijusi speciāla sociālās korekcijas iestāde Naukšēnos, kas raisīja zināmu atbildību, tad šobrīd nepilngadīgie var vienkārši atteikties no piedāvātās sociālās palīdzības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzzini aktuālo galvaspilsētā un iztaujā Rīgas domes pārstāvjus katru ceturtdienu plkst. 16:30 TV24 raidījumā “Ziņu TOP. Rīgā runā”! Šo ceturtdien, 25. aprīlī, raidījumā viesosies Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Juris Radzevičs (Gods kalpot Rīgai). Runāsim par sociālā atbalsta iespējām rīdziniekiem un citām aktualitātēm. Raidījums “Ziņu TOP. Rīgs runā” tapis sadarbībā ar Rīgas domi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.