Latvijā
Kriminālziņas

Robežsardzes amatpersonu apsūdz mēģinājumā nelikumīgi pārvest pāri robežai lielu cilvēku skaitu0

Foto: Ivars Soikāns/LETA

Noslēgusies izmeklēšana pret Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes amatpersonu par koruptīvām darbībām un cilvēku nelikumīgu pārvadāšanu pāri robežai, portālu “la.lv” informēja Valsts robežsardzē.

Krimināllieta nosūtīta Latgales tiesu apgabala prokuratūrai ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu.

Apsūdzība uzrādīta par vairākiem pantiem – par kukuļa, tas ir, mantiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu, par liela personu skaita nelikumīgu pārvietošanas mēģinājumu pāri valsts robežai, ja to izdarījusi valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, organizētā grupā.

Pērn 22. jūlijā Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonas sadarbībā ar Aviācijas pārvaldes amatpersonām aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas saistīts ar kukuļņemšanu un liela personu skaita, tas ir, vairāk kā piecu personu nelikumīgas pārvietošanas pāri valsts robežai mēģinājumu organizētā grupā, aizturēja Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes amatpersonu.

Tika uzsākts kriminālprocess, amatpersona atzīta par aizdomās turēto un viņai piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Konkrētajā gadījumā, kontrolējot amatpersonas rīcību un sekmīgi realizējot noziedzīgo darbību apkarošanas pasākumu kompleksu, Valsts robežsardze amatpersonas turpmāku noziedzīgu rīcību, kas saistīta ar valsts robežas drošības apdraudējumu, pārtraukusi jau noziedzīgo darbību pirmsākumā.

Valsts robežsardze turpina veikt iekšējās kontroles pasākumus attiecībā uz Valsts robežsardzes amatpersonu izdarītiem koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem.

Saistītie raksti

Kā liecina statistika, tad 2018. gadā, apkarojot Valsts robežsardzes amatpersonu vai darbinieku koruptīvas vai citas prettiesiskas darbības, ir uzsākti 26 kriminālprocesi pret 25 personām, bet 2019. gadā – 2 kriminālprocesi pret 1 personu.

Savukārt, pabeidzot izmeklēšanu iepriekš uzsāktajos kriminālprocesos, 2018. gadā 10 kriminālprocesi, bet 2019. gadā 4 kriminālprocesi ir nosūtīti kriminālvajāšanas uzsākšanai pret aizdomās turētajām personām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Liepājnieki sašutuši par leģendārā arhitekta Berči projektētās Eļļas fabrikas ēkas nojaukšanu
13 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
FOTO. Ķīpsalā atklāj izglītības izstādi “Skola 2020”: pirmo reizi piedalās Nīderlandes un Ungārijas universitāšu pārstāvji
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns no amata atcēlis tiesu izpildītāju Sandru Jaunsleini
14 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
9 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
7 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 3
8 stundas