Pāvests Francisks
Pāvests Francisks
Foto, Scanpix/Tiziana FABI / AFP)

Romas pāvests Lieldienu vēstījumā aicina uz pamieru Gazā un gūstekņu apmaiņu starp Krieviju un Ukrainu 34

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien savā Lieldienu vēstījumā aicināja panākt pamieru Gazas joslā un veikt visu karagūstekņu apmaiņu starp Krieviju un Ukrainu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

“Miers nekad netiek panākts ar ieročiem, bet gan ar pastieptām rokām un atvērtām sirdīm,” Lieldienu vēstījumā “Urbi et orbi” (“Pilsētai un pasaulei”) Svētā Pētera laukumā Vatikānā sacīja Francisks. Pāvesta uzrunu klātienē klausījās desmitiem tūkstoši cilvēku.

Francisks teica, ka šogad viņa domas īpaši pievērstas cilvēkiem Ukrainā un Gazas joslā, kā arī visiem tiem, kas saskaras ar karu, īpaši bērniem, kuri “ir aizmirsuši, kā smaidīt”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Aicinot ievērot starptautisko tiesību principus, es izsaku cerību, ka starp Krieviju un Ukrainu notiks vispārēja visu karagūstekņu apmaiņa,” viņš sacīja.

Pāvests aicināja nekavējoties atbrīvot 7. oktobrī no Izraēlas aizvestos ķīlniekus, pārtraukt uguni Gazas joslā un nodrošināt palestīniešiem piekļuvi humānajai palīdzībai.

“Nepieļausim, ka pašreizējā karadarbība turpināsies un radīs smagas sekas civiliedzīvotājiem, kas jau ir sasnieguši savu izturības robežu, un galvenokārt bērniem,” teica Francisks.

Savā runā pāvests pieminēja arī vardarbību Haiti un cilvēku tirdzniecības upuru smago stāvokli.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.