Pāvests Francisks, neskatoties uz veselības problēmām, memuāros atklāj, ka nedomā atkāpties no amata 20

Pāvests Francisks savos memuāros norādījis, ka neplāno atkāpties un viņam neesot nekādu veselības problēmu, kuru dēļ tas būtu jādara.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Francisks piebildis, ka viņam vēl padomā “daudz projektu, kas jāīsteno”.

87 gadus vecā Franciska autobiogrāfija “Life: My Story Through History” (“Dzīve: Mans stāsts caur vēstures prizmu”) iznāks otrdien, atzīmējot 11.gadadienu kopš viņa stāšanās pāvesta amatā. Šī darba fragmentus publicējis Itālijas laikraksts “Corriere della Sera”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pāvests kopā ar itāliešu žurnālistu Fabio Markēzi-Ragonu sarakstītajos memuāros stāsta par galvenajiem notikumiem savā dzīvē.

Francisks, kuram jaunībā tika izņemta daļa plaušas, šoziem slimojis ar bronhītu, gripu un saaukstēšanos, un pēdējās divas nedēļas lūdzis palīgu nolasīt lielāko daļu no savam runām. 2021.gadā Franciskam tika izoperēta daļa resnās zarnas, un pagājušajā gadā viņš trīs reizes tika hospitalizēts.

Memuāros viņš uzsver, ka pāvesta amats ir darbs uz mūžu, bet gadījumam, “ja radīsies nopietni fiziski traucējumi”, viņš ir uzrakstījis atlūgumu, kas tiek glabāts Vatikāna Valsts sekretariātā. “Bet tā, es atkārtoju, ir pavisam attāla iespēja, jo man patiesi nav nekāda tik nopietna iemesla, kas liktu domāt par atkāpšanos,” norāda Francisks, kurš kļuva par Romas katoļu baznīcas pāvestu 2013.gadā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.