Foto-LETA

SAB sācis pārbaudi par Čakšas atbilstību valsts noslēpuma pielaides saņemšanai 4

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) sācis pārbaudi par veselības ministres Andas Čakšas atbilstību valsts noslēpuma pielaides saņemšanai.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Neredzamās slepkavas: četri ikdienas ieradumi, kas nemanāmi bojā asinsvadus un palielina trombu attīstības risku
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem trīs datumiem, tev uzlikts īpašs “zīmogs” no pagātnes
Kokteilis
VIDEO. Karaliskā sveiciena vietā sūdi! Anglijas godasardzes zirgs nokārtojas Trampa priekšā
Lasīt citas ziņas

Pārbaude tiks veikta normatīvajos aktos noteiktajos termiņos, taču konkrētu datumu SAB nemin.

Čakšai pielaide nepieciešama, lai, piemēram, varētu piedalīties valdības sēdes slēgtajās daļās, kurās skata ar valsts noslēpumu saistītus jautājumus. Vairāki iepriekšējo valdību ministri, nesaņemot pielaidi, amatu bija spiesti atstāt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šonedēļ paziņojis, ka nav pamata uzskatīt, ka Čakša varētu nesaņemt pielaidi valsts noslēpumam.

Līdzšinējais veselības ministrs Guntis Belēvičs pagājušajā nedēļā atkāpās no amata pēc skandāla saistībā ar ķirurģisku manipulāciju veikšanu Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot oficiālo pacientu reģistrācijas kārtību. Tāpat Belēvičs paziņoja par izstāšanos no Latvijas Zaļās partijas un nolēma nolikt Saeimas deputāta mandātu.

Zaļo un zemnieku savienība lēma veselības ministra amatam oficiāli izvirzīt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājas Čakšas kandidatūru. Saeima Čakšu apstiprināja amatā 16.jūnijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.