Kultūra
Kultūrpolitika

Sabiedrībā pazīstami cilvēki iejūtas Dziesmu svētku uzziņu operatoru lomā1

Publicitātes foto

Dziesmu un deju svētku laikā sabiedrībā pazīstami cilvēki apvienojuši spēkus, lai palīdzētu skatītājiem neapjukt plašajā notikumu klāstā.

Iedvesmojot ikvienu kļūt par daļu no lielā notikuma, svētku bezmaksas uzziņu tālruņa operatoru lomā iejutusies virkne Latvijā pazīstamu personību – tostarp kultūras ministre Dace Melbārde, reperis Edavārdi, mūziķis Valters Frīdenbergs, Latvijas Nacionālā Kultūras centra direktore Signe Pujāte un LMT viceprezidente Laura Keršule.

Kā jau ziņots, kopš 25. jūnija LMT bezmaksas uzziņu tālrunī 80768076 ir atvērta īpaša līnija jautājumiem par Dziesmu un Deju svētkiem “Dziesmu un Deju svētku uzziņas apmeklētājiem”. Iejūtoties zvanu operatoru lomā, kultūras ministre Dace Melbārde, reperis Edavārdi, mūziķis Valters Frīdenbergs un citi Dziesmu svētku atbalsta iniciatīvas dalībnieki veselu stundu pavadīja, sniedzot atbildes uz dažādiem jautājumiem ne tikai par svētku programmu, pasākumu norises vietām, sākuma un beigu laikiem, bet arī auto novietošanas un transporta kustības ierobežojumiem, sabiedriskā transporta maršrutu izmaiņām, kā arī to, kur meklēt palīdzību ārkārtas gadījumos, atrast pazaudētās mantas un iegādāties svētku suvenīrus. Kā norāda uzziņu tālruņa darbinieki, katru dienu tiek saņemti vairāki simti zvanu un tuvojoties svētku kulminācijai, to skaits turpina pieaugt.

Raksts turpinās pēc fotogalerijas.
“Dziesmu un deju svētku gaisotni līdz šim biju baudījis tikai kā dalībnieks un skatītājs, kā arī strādājot Latvijas Televīzijā, tādēļ darbs uzziņu tālrunī ļāva iepazīt pavisam citus Dziesmu svētkus. Savulaik ir sanācis būt tam, kurš zvana uz informatīvo tālruni, lai rastu atbildes uz kādu neskaidru jautājumu, bet vēl nekad nebija nācies atbildēt uz citu uzdotajiem jautājumiem kā uzziņu tālruņa operatoram. Tiesa, iejūtoties jaunajā amatā, bija satraukums, taču tas, ka visi zvanītāji bija pozitīvi noskaņoti, to ātri vien kliedēja,” par savu pirmo pieredzi, strādājot Dziesmu svētku uzziņu tālrunī, stāsta mūziķis Valters Frīdenbergs.

Saistītie raksti

Arī pazīstamais pašmāju reperis Edavārdi pēc vairāk nekā stundu ilga darba uzziņu tālrunī atzina, ka, lai gan viņš savulaik pats strādājis par uzziņu tālruņa operatoru, pirmie Dziesmu svētku apmeklētāju zvani bijuši īsts izaicinājums. “Viena no interesantākajām lietām, ar ko nākas saskarties, strādājot klientu apkalpošanā, ir fakts, ka tu nekad nevari paredzēt, kādu jautājumus tev uzdos. Arī šodien šī vecā dzīves patiesība apstiprinājās. Dziesmu svētku apmeklētāji uzdeva dažnedažādus jautājumus par ļoti atšķirīgām tēmām, un dažbrīd, uz tiem atbildot, ko jaunu apguvu arī es pats,” tā hip hop izpildītājs.

Dziesmu un deju svētku bezmaksas uzziņu tālruņa līnija darbosies katru dienu plkst. 10–01 līdz svētku noslēgumam – 9. jūlijam, sniedzot atbildes uz neskaidriem jautājumiem latviešu, krievu un angļu valodā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Puntulis: Koncertzāles vieta nemainīsies, valdība atvēlējusi izcilāko zemes gabalu Rīgā 4
3 dienas
MS
MAIJA SVARINSKA
Kultūra
Kā lai uzlabo mūsu pasauli: recenzija par Dailes teātra izrādi „Blokmājas Dons Kihots
3 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
“Latvijas Koncerti” aicina uz Senās mūzikas festivālu
4 dienas

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
“Esmu optimists, lai gan depresīvs.” Pēdējā saruna ar mūžībā devušos Paulu Bankovski žurnālā “Mājas Viesis”
Intervija 6 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Jūs, meitiņ, palaistiet ar kokakolu, sālsūdeni vai sodas ūdeni.” Saruna ar zāļu sievu un Cēsu pils dārznieci Līgu Eglīti
Intervija 8 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
1940. gada jūnijā valsts vadītājs Kārlis Ulmanis atradās ļoti sarežģītā situācijā. Vai Latvija varēja pretoties? 6
11 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Satiksmes sodi – jūlija jaunumi. Vai lielāki maksājumi dos efektu, ja nav nodrošināta soda neizbēgamība? 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Laukos
Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Kāds traktora gribētājs jau zaudējis 1800 eiro
3 stundas