Latvijā
Politika

Dod zaļo gaismu papildu pasākumiem Covid-19 krīzes pārciešanai0


Saeimas sēde
Saeimas sēde
FOTO: Ieva Ābele, Saeima

Saeima piektdien, 3.aprīlī, ārkārtas sēdē pieņēma grozījumus likumā par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību, kas paredz īstenot papildu pasākumus.

Atbalsts paredzēts saistību izpildes, nodokļu nomaksas, civiltiesisko strīdu un citās jomās, informē Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests.

Likuma grozījumi paredz iespēju visiem krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem pagarināt nodokļu nomaksas termiņu. Šāds atbalsts tiks nodrošināts ne tikai krīzes skartajās nozarēs strādājošajiem uzņēmumiem, bet gan visiem nodokļu maksātājiem, teikts grozījumu anotācijā.

Saistību izpildes jomā noteikts, ka par civiltiesiskas saistības izpildīšanas kavējumu nokavējuma procenti laika posmā no šā gada 1.aprīļa līdz 1.septembrim nevar pārsniegt likumiskos, proti, sešus procentus.

Noteikts, ka no šī gada 12.marta līdz 1.jūlijam tiek apturēts likumos noteikto saistību tiesību noilguma termiņa tecējums, tādējādi ļaujot kreditoriem un parādniekiem civiltiesiskus strīdus savu interešu aizstāvībai tiesā risināt vēlāk, nevis šobrīd.

Grozījumi, ņemot vērā ārkārtējās situācijas laikā noteiktos pulcēšanās un kontaktēšanās ierobežojumus, noteic, ka biedrības vai kooperatīvās sabiedrības biedri kopsapulcēs piedalīties un balsot var attālināti, kā arī attālināti var noturēt kreditoru sapulces maksātnespējas procesos.

Tāpat noteikts, ka juridiskās un fiziskās personas maksātnespējas procesa pieteikumus var iesniegt elektroniski, savukārt pasta pakalpojumu komersanti pēcmaksas sūtījumu piegādē var izmantot elektroniski sagatavotas kvītis.

Noteikts, ka Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā un sešus mēnešus pēc tās beigām, iesniedzot pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna apstiprināšanu vai tā grozīšanu, tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanas termiņš būs ne ilgāks par četriem gadiem.

Grozījumi arī noteic, ka tiesa varēs lemt pārcelt termiņu, kādā parādniekam jāveic saistību dzēšanas plānā noteiktie maksājumi kreditoram, vienlaikus par šo periodu pagarinot kopējo saistību dzēšanas termiņu.

Saistītie raksti

Attiecībā uz reliģiskajām organizācijām paredzēts, ka ārkārtējās situācijas laikā tās var ierīkot ziedojumu tālruņa līniju.

Likuma grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Pirmo reizi vēsturē Saeimas sēde notiek attālinātā režīmā. 2020. gada 2. aprīlis
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
Labi, ka tas nenotika ziemā, labosim visu nakti! “Rīgas Siltums” par amizanto avāriju Ģertrūdes ielas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, kuru vēl divu valstu ieceļotājiem nav jāievēro pašizolācija
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jauns Covid-19 pabalsts – cik liels un kas to saņems?
5 stundas

Lasītākie

ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Es no darba nebaidos.” Saruna ar Guntaru Raču par krīzi, mūziku un dārzkopību 1
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Iveta, izslēdziet cirku, Pampāļu teātri, un, lūdzu, bez grimasēm!” Saeimas sēdi pārtrauc asa kritika 1
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Politologs Viņķelis par armiju ASV ielās, Trampu kā autoritāru vadoni un “klusējošajiem republikāņiem”
34 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 apkarošanas likums pieņemts. Vai tas palīdzēs arī izkļūt no krīzes?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Cik pērn nopelnīja finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa? 5
6 stundas