Laukos
Politika

Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos0

Foto: Ieva Makare/LETA

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) ar pārtikas preču mazumtirdzniecības ķēžu pārstāvjiem un lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pārstāvjiem sācis diskusiju par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Ministrijā norādīja, ka par Latvijā ražotās produkcijas realizācijas iespēju paplašināšanu, tostarp nepārtrauktu Latvijas dārzeņu un augļu pieejamību veikalos gan ārkārtējās situācijas laikā, gan arī turpmāk puses diskutēja trešdien, 1.aprīlī.

“Esmu sācis šo diskusiju, lai veidotu arvien jaunus atbalsta mehānismus pašmāju lauksaimniekiem, kā arī, lai padarītu Latvijas vietējo produkciju arvien pieejamāku sabiedrībai tirdzniecības vietās. Jo vairāk pašmāju produkcijas būs veikalu plauktos, jo lielāka iespēja un arī motivācija būs pircējiem izvēlēties tieši vietējo produktu. Turklāt Latvijas produkcijas īpatsvara palielināšana veikalu sortimentā jau tuvākajā laikā var būt pirmais solis šīs pieejas īstenošanai arī ilgtermiņā,” pauda Gerhards.

ZM informēja, ka lauksaimnieku organizāciju pārstāvji pauda gatavību paplašināt to saimniecībās dārzeņu audzēšanu, panākot vienošanos ar pārtikas veikaliem par izaudzētās ražas īpatsvara palielināšanu to plauktos.

Ministrijā skaidroja – tas nozīmē, ka veiksmīgas sadarbības rezultātā dārzeņu audzētāji nepārtraukti piegādās veikaliem Latvijas lauksaimnieku dārzos un laukos augušus dārzeņus un augļus.

Savukārt tirdzniecības uzņēmumi uzsvēruši, ka ir svarīgi, lai Latvijas dārzeņi un augļi būtu augstvērtīgi un pircēji labprāt tos iegādātos.

Iepriekš biedrības “Zemnieku saeima” pārstāvji pauda, ka Latvijā starp vietējo dārzeņu audzētājiem un tirgotājiem trūkst ilglaicīgas sadarbības – dārzeņu audzētāji rudenī lielu daļu produkcijas eksportē, bet pavasarī Latvijā tiek ievesti produkti no ārvalstīm.

“Zemnieku saeima” rosināja veikalu tīkliem, kā arī atsevišķiem veikaliem, slēgt līgumus ar Latvijas lauksaimniekiem par jaunās dārzeņu un augļu ražas piegādi regulārai produkcijas nodrošināšanai veikalu plauktos.

Vienlaikus “Zemnieku saeima” aicināja ZM uzņemties koordinēt sadarbības veidošanu starp pārtikas mazumtirdzniecības tīkliem un Latvijas lauksaimniekiem par augļu un dārzeņu piegādēm.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Ap Āfrikas cūku mēra skarto novietni Gudenieku pagastā noteikta karantīna
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Atklāj, kur Latvijā konstatēts šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Veikalos būs plašāk pieejami vietējie augļi un dārzeņi. Parakstīts memorands 1
4 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
8 stundas