foto – fivb.org

Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sasniedz “Grand Slam” posma ceturtdaļfinālu 0

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien iekļuva Hāgā notiekošā “Grand Slam” posma ceturtdaļfinālā. Ar 10. numuru izliktais Latvijas duets izslēgšanas turnīra otrās kārtas mačā ar 2-1 (21:19, 19:21, 15:12) uzvarēja Sebastjanu Dolingeru/Štefanu Vindšeifu no Vācijas, kuriem sacensībās bija ticis 13.numurs.

Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32

Šie abi dueti šosezon savā starpā tikušies trīs reizes, divreiz pārākiem esot latviešiem.

Latvijas sportisti dalību turnīrā sestdien turpinās ar ceturtdaļfināla cīņu pret austriešiem Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu, kuri izlikti ar 18.numuru. Viņi sev tādējādi garantējuši vismaz dalītu piekto vietu. Samoilovs/J.Šmēdiņš pirms tam savā grupā ieņēma pirmo vietu ar trim izcīnītām uzvarām un automātiski kvalificējās izslēgšanas turnīra otrajai kārtai.

Savukārt cits Latvijas duets Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš apakšgrupas sacensībās trīs mačos izcīnīja divas uzvaras, savā grupā ieņemot otro vietu. Viņi sacentās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, kurā piektdien ar 0-2 (26:28, 20:20) zaudēja austriešiem Aleksandram Hūberam un Robinam Seidlam, turnīrā izcīnot dalītu 17.vietu.

Trīs neveiksmes trijos mačos piedzīvoja trešais Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda, kuriem līdz ar to turnīrs noslēdzās ar pēdējo pozīciju savā grupā un dalītu 25.vietu.

Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas uzvarētāji uzreiz kvalificējās izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, bet grupu otrās un trešās vietas ieguvēji spēkojās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. Apakšgrupu ceturto vietu ieguvēji dalību sacensībās noslēdza ar ieņemtu dalītu 25.vietu.

Šajās sacensībās visi trīs Latvijas dueti atkal startē šosezon ierastajos sastāvos. Pļaviņš aizpagājušajā nedēļā uz vienu turnīru atjaunoja sadarbību ar savu iepriekšējo pārinieku J.Šmēdiņu, izcīnot trešo vietu Pasaules kausa finālsacensībās. Tikmēr Pēda kopā ar Samoilovu startēja Eiropas čempionāta pirmajā posmā Vācijā, izcīnot dalītu devīto vietu.

Kā ziņots, Samoilovs/J.Šmēdiņš maija beigās izcīnīja uzvaru Argentīnas pilsētā Korrjentesā notikušajā “Grand Slam” turnīrā.