Ekonomika
Bizness

Satiksmes ministrija par 62 000 eiro pirks zemesgabalu lidostas “Rīga” attīstības plānu īstenošanai0


Līdostas “Rīga” lidlauks
Līdostas “Rīga” lidlauks
Publicitātes foto

Satiksmes ministrija (SM) par 62 000 eiro pirks 0,76 hektārus lielu zemes gabalu Rīgā, Gramzdas ielā, kas nepieciešams VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” attīstības plānu īstenošanai, paredz šodien valdībā atbalstītais rīkojuma projekts “Par valsts pirmpirkuma tiesību izmantošanu”.

Zemesgabals nepieciešams kravas pārvadājumu nodrošināšanai

SM skaidro, ka nekustamais īpašums Gramzdas ielā nepieciešams starptautiskās lidostas “Rīga” attīstībai atbilstoši lidostas attīstības plānam 2012.-2036. gadam un tā stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējumam.

Nekustamais īpašums atrodas lidosta “Rīga” lidlauka teritorijas robežās. Tā 2020.gada 1.janvārī noteiktā kadastrālā vērtība ir 44 408 eiro, un pirkuma maksa ir 62 000 eiro.

SM skaidro, ka lidosta “Rīga” vēstulē ministrijai ir norādījusi, ka nekustamais īpašums ir vajadzīgs lidostas attīstībai atbilstoši tās attīstības plānam 2012.-2036.gadam un tā stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējumam.

Teritorija, kurā atrodas nekustamais īpašums, ir vajadzīga kravas pārvadājumu funkciju nodrošinājumam, tai skaitā, kravas sauszemes transporta stāvlaukumu, muitas angāru, kravu termināļu, gaisa kuģu stāvlaukumu izvietošanai. Savukārt pēc 2036.gada nekustamais īpašums būs nepieciešams lidostas “Rīga” perona infrastruktūras attīstībai.

Kravu pārvadājumu attīstība ir viena no lidostas “Rīga” vidēja termiņa attīstības prioritātēm. Atbilstoši lidostas “Rīga” kravu apjoma attīstības prognozēm, tuvāko septiņu gadu laikā plānots dubultot apkalpoto kravu apjomu un lai šo mērķi varētu sasniegt, nepieciešams sakārtot kravu apkalpošanai atbilstošu infrastruktūru.

Nekustamais īpašums ir izmantojams papildus loģistikas centra būvniecībai vai kravu apkalpošanu atbalstošās infrastruktūras – autostāvvietu izbūvei, kas jārealizē laika periodā no 2022.-2025.gadam.

Zemesgabalu nodos lietošanā lidostai “Rīga”

Saistītie raksti

Lidosta “Rīga” ar 2019.gada 23.decembra valdes lēmumu lūgusi SM izmantot pirmpirkuma tiesības uz nekustamo īpašumu. SM 10.janvārī pieņēma lēmumu par pirmpirkuma tiesību izmantošanu.

Pēc īpašuma tiesību iegādes tas tiks nodots lietošanā starptautiskajai lidostai “Rīga”.

2019.gadā lidostā “Rīga” apkalpoja kopumā 7,8 miljonus pasažieru, kas ir par 741 800 jeb 10,5% vairāk nekā 2018.gadā. Savukārt apkalpoto kravu apjoms sasniedza 27 300 tonnas un tā ir gandrīz puse no visām aviokravām Baltijas valstīs.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
MK
Mārtiņš Kalaus
Ekonomika
Rīgas ostā palielinājies pārkrauto labības un dažādu kokmateriālu kravu apjoms
20 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
“JeffApp” – Latvijas jaunuzņēmums ar neaptveramu tirgus potenciālu
21 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
SPRK izsaka brīdinājumu “Conexus” par to, ka nenodrošina neatkarību no “Gazprom”
21 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā konstatēti 23 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Lieldienās laikapstākļus noteiks ciklons. Zināms, kad atkal kļūs siltāks
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Ar Covid-19 inficētu mirušu cilvēku bērēs nedrīkstēs atvērt zārku
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vienojas par 500 miljardu eiro plānu Covid-19 skartās ekonomikas stimulēšanai
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lieldienās tirdzniecības centri būs slēgti
46 minūtes