Latvijā
Pasaulē

Sešas lietas, kas notika Valentīna dienā0

Foto: en.wikipedia.org

Valentīna dienā visam pāri ir rozes, kartītes ar amoriņiem un šokolādes, bet tajā bijis arī gana daudz vēsturiski svarīgu un dramatisku notikumu – sākot jau ar to, ka diena savu vārdu ieguvusi nevis tādēļ, ka latviešu kalendārā tajā stāv rakstīts Valentīna vārds, bet gan tādēļ, ka šajā dienā ap 270. gadu mūsu ērā nogalināja svēto Valentīnu…

1779. gads: tiek nogalināts kapteinis Džeimss Kuks

Kuks bija viens no ievērojamākajiem britu jūras braucējiem, izklejojās pa pasaules jūrām un okeāniem no Ņūfaundlendas un Jaunzēlandes līdz Aļaskai. 1778. gadā viņš kā pirmais eiropietis apmeklēja Havaju salas un tika uzņemts ar cieņas apliecinājumiem. Taču nākamajā gadā, kad Kuks atgriezās, viņu uzņēma gluži atšķirīgi. Izcēlās konflikti ar vietējiem, kuru rezultātā Kuku nogalināja.

1876. gads: Aleksandrs Greiams Bells iesniedz telefona patentu

Amerikas simtgadē advokāts, kurš pārstāvēja Bellu, ASV Patentu birojā Vašingtonā iesniedza telefona patentu tikai dažas stundas pirms Eliša Grejs paziņoja par savu lēmumu iesniegt savu telefona patenta versiju. Konfrontēts ar diviem iesniegumiem, Patentu birojs 7. martā nolēma izsniegts pirmo ASV telefona patentu Bellam, un trīs dienas vēlāk Bells veica ;pirmo sarunu, kurā savam asistentam sacīja: “Vatsona kungs, nāciet šurp, gribu jūs redzēt.”

1929. gads: Sv. Valentīna dienas slaktiņš

Tā nosaukta cīņa starp diviem ietekmīgiem Čikāgas noziedzīgajiem grupējumiem sausā likuma laikā, kuru laikā gāja bojā septiņi bandu dalībnieki. Dienvidpuses Itāliešu banda, kuru vadīja Als Kapone, cīnījās ar Ziemeļpuses Īru bandu Bagsa Morana vadībā.

1945. gads: Drēzdenes bombardēšana

Otrā pasaules kara noslēgumā britu un ASV spēki milzīgiem spēkiem uzbruka Saksijai Vācijas austrumdaļā. Tieši pēc pusnakts nomesto aviācijas bumbu radītais ugunsgrēks esot bijis tik spožs, ka otrā viļņa piloti to varēja saskatīt pat 500 jūdžu attālumā. Divu dienu uzlidojumi sagrāva 90 procentus pilsētas centra, iznīcināja ievērojamas kultūras vērtības un nogalināja starp 35 000 un 135 000 mierīgo iedzīvotāju.

1946. gads: uz pirmo sēdi sanāk Latvijas PSR Zinātņu akadēmija

Tieši Valentīndienā, kuru PSRS, protams, nesvinēja, notika Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas pirmā pilnsapulce; šo datumu pieņemts uzskatīt par Zinātņu akadēmijas dibināšanas datumu.

1962. gads: Žaklīna Kenedija izrāda Balto namu

Tērpusies sarkanā vilnas kostīmā un pērļu virteni ap kaklu, ASV tābrīža pirmā lēdija 32 gadu vecumā veda televīzijas kompānijas CBS un NBC virtuālā ceļojumā pa pašas nesen atjaunotajām Baltā nama telpām. Kaut arī prezidents Džons Kenedijs ienāca kadrā raidījuma pēdējās minūtēs, tā zvaigzne neapšaubāmi bija viņa sieva, iegūstot atzinību un goda Emmy balvu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.