Sports
Futbols

Šī pāra stāsts ir neierasts jau no iepazīšanās brīža: kolorītais Žigajevu pāris2


Jurijs un Svetlana Žigajevi kopā ar meitām Amiru (pa kreisi) un Mariju ik dienu cenšas pavadīt jautri un interesanti.
Jurijs un Svetlana Žigajevi kopā ar meitām Amiru (pa kreisi) un Mariju ik dienu cenšas pavadīt jautri un interesanti.
Foto no personiskā arhīva

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Visu uztveram ar humoru, tāpēc iet viegli – tā atzīst kolorītais Žigajevu pāris. Jurijs ir kādreizējais Latvijas futbola izlases pussargs, Svetlana – mājsaimniece, divu meitu mamma.

Abi virtuālajā vidē regulāri iemet pa kādam pipariņam, lai padarītu jautrāku savu un citu ikdienu.

Erotiski foto

Šī pāra stāsts ir neierasts jau no iepazīšanās brīža – tas notika internetā 2005. gada augustā.

“Es viņam uzrakstīju “one.lv” portālā, pēc trim dienām atnāca pie manis uz darbu. Nezināju, ka futbolists, es vispār neskatījos, nemeklēju sportistu,” atceras Svetlana.

Jurijs piebilst, ka tajā laikā iepazīšanās internetā kļuva populāra, viņš arī iepriekš virtuālajā vidē norunājis randiņus.

Lai apliecinātu Svetai simpātiju nopietnību, divas nedēļas nesis ziedus.

Kopš tā laika viņi ir kopā, 2008. gadā futbolista karjera aizveda Juriju uz Ventspili, kur ģimene mīt joprojām. Nu jau – četratā ar meitām Mariju (8) un Amiru (4).

Mācīšanās attālināti daudziem vecākiem prasa daudz pacietības un izturības, arī Sveta atzīst, ka mīļākais laiks ir nedēļas nogales, kad nav jāpievēršas mācību vielas apgūšanai.

“Pašizolācijas laikā meitas kļuvušas draudzīgākas, vairāk laika pavada kopā. Man ar sievu arī nav bijis neviens ķīviņš, mums vispār tādi reti gadās,” atzīst Jurijs.

Viņu noslēpums – ikvienai situācijai pieiet ar humoru. Svetlana spridzina sociālajos tīklos, viņas devīze “Twitter” profilā vēsta – omulīgi, neķītri un jautri.

“Pašizolāciju uztveram nopietni, ir divi bērni, tālmācība, un, ja nebūtu humora, tad tiešām varētu sajukt prātā,” norāda bijušais futbolists.

Lielu rezonansi izpelnījās bilde, kur Žigajevi atdarina basketbolista Jāņa Timmas un viņa otrās pusītes, ukraiņu izcelsmes krievu dziedātājas Annas Sedokovas sociālajos tīklos ievietoto erotisko foto.

“Es Jāni pazīstu un zināju, ka viņš neapvainosies,” skaidro Jurijs.

“Sieva piedāvāja, bija jautri. Man tetovējuma nav, viņa uzzīmēja. Negaidīju, ka būs tik liela rezonanse, bija arī negatīvi komentāri, bet par dažiem smējāmies tā, ka vēders sāpēja. Arī daži basketbolisti un futbolisti uzrakstīja, ka ir forši, pats Jānis pasmējās, un draudzene norādīja, ka viss kārtībā.”

Svetlana nekautrējas publicēt erotiskus foto un video.

Jurijs norāda, ka viņai uzticas, tāpēc domstarpības nerodas, vien dažām idejām gan uzliek veto. Video filmēšanā iesaistās vecākā meita, bet lielākā kvarteta jokdare esot jaunākā atvase.

Mānīgs priekšstats

Aktivitātes sociālajos tīklos rada iespaidu par Svetlanu kā ļoti pašpārliecinātu sievieti, bet patiesībā ir tieši pretēji: “Esmu ļoti kautrīga. Es pat nevaru pa telefonu ar cilvēkiem parunāt vai veikalā pajautāt pārdevējai – kautrējos.”

Viņa ieguvusi augstāko izglītību kultūras vadībā Ekonomikas un kultūras augstskolā, bet šobrīd ir mājsaimniece.

Pēc divu bērnu laišanas pasaulē Svetlana ir lieliskā formā: “Trenējos gandrīz katru dienu, jāpiebilst – atšķirībā no vīra. Man patīk bildēties, bet tur vajag būt pusplikai, tāpēc jāuztur sevi formā. Uztura sadaļā gan tas nekādus upurus neprasa. Pirms fotosesijas bija diēta, bet ikdienā ne – man patīk saldumi, tortes, cepumi.”

Ēst gatavošanā iesaistās abi laulātie draugi – sievai stiprā puse ir deserti, bet pamatēdieni labāk sanākot vīram.

“Jauns atbraucu uz Rīgu, dzīvoju viens, naudas daudz nebija, tāpēc gatavoju mājās. Man arī tētis gatavo, mamma gaļai gandrīz nepieskaras,” skaidro Ilūkstes futbola audzēknis.

Viņš pēc karjeras beigām ilgu laiku fiziskās aktivitātes bija atstājis novārtā, jo psiholoģiski grūti trenēties vienatnē. Tagad gan atsācis kustēties.

Novembrī abi svinēs desmit gadu kāzu jubileju.

“Kad piedzima vecākā meita, ļāvu vīram gulēt citā istabā, viņam vajadzēja izgulēties, lai varētu trenēties un spēlēt. Pati negulēju divus gadus, līdzīgi bija ar jaunāko meitu – tad Jurijs gulēja kopā ar vecāko,” stāsta Svetlana.

Jurijs atzīst, ka bez otrās pusītes nebūtu ieguvis stabilu pamatu zem kājām, nebūtu pircis dzīvokli.

Futbola bučus Žigajevs vadzī kāra 2018. gadā, sperot soļus mediju pasaulē: “Pirmajos mēnešos bija grūti, bet man patīk un ir interesanti. No bijušajiem cīņu biedriem daži pasmejas, droši vien ir arī tādi, kas saka: viņš tur sajucis prātā.

Pēc karjeras bija sarežģīti saprast, ko darīt tālāk.

Esmu priecīgs, ka atradu to, kas man patīk, jo daudziem tas neizdodas. Projektiņu ir diezgan daudz, bet finansiālajā ziņā varētu būt labāk.

Dzīvošanai pietiek, tomēr šobrīd, kad sporta nav, viss ir sarežģītāk. Ceru, ka tas atrisināsies.”

Tāpat viņš sper soļus arī aģenta lauciņā, bet tajā vairākus gadus “jāgatavo augsne” un tikai tad var cerēt uz augļiem.

Vizītkarte. Jurijs Žigajevs

* Vecums – 34 gadi

* Bijušais futbolists, pussargs

* Latvijas izlasē 35 spēles, divi gūti vārti

* Divas reizes atzīts par Latvijas čempionāta sezonas labāko spēlētāju (2010., 2013.)

* Karjeras laikā visvairāk pārstāvējis FK “Ventspils”, ar ko divas reizes kļuva par Latvijas čempionu (2013., 2014.)

* Spēlējis Polijas vienībā Lodzas “Widzew”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Starp lauksaimnieka ikdienu un pasaules rekordiem ūdens motosportā. Slakteru dzimtas stāsts trijās paaudzēs
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Divi novadi ir brīvi no Covid-19 slimniekiem
22 minūtes
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
5 idejas, kā izgaismot dārzu saviem spēkiem: gaisma no metāla kārbas, burkas vai pudeles
2 stundas
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
6 stundas