Foto – Pexels.com

Simboli – tā nav maģija, tā ir pati dzīve. Kuri ir senākie un svarīgākie? 1

No antīkiem laikiem…

Simboli nebūt nav maģija, bet tā ir pati dzīve! Viss, kas mūs ieskauj, no DNS līdz pat pirmajam vārdam, no alu gleznojumiem līdz mūsdienu logotipiem un zīmoliem, uzskata ezoteriķi. Sākotnēji zīmes un simboli tika dotas cilvēcei kā sakrālas zināšanas, kā dziedināšanas veids un atveseļošanās paņēmiens, kā “visu durvju atslēga”, bet laikmetā, kas balstās uz tirdzniecības attiecībām, mēs sākām ticēt tikai tam, ko varam nopirkt. Kas ir kopīgs ZĪMEI un SIMBOLAM, kur slēpjas viņu spēks, un vai ar to palīdzību var “konstruēt” savu dzīvi?

Streips: Ukraiņi cīnīsies, rietumi palīdzēs. Tad jautājums, cik gatavas krievu mammas būs lolotos dēlus sagaidīt zārkos 73
Skatītāja: Uztaisiet šovu, lai prezidents un ministri parāda, kā izdzīvot ar 283 eiro mēnesī 121
Rīgu pārņēmis omikrons. Ko vēl atklāj novērojumi Latvijas pilsētu notekūdeņos?
Lasīt citas ziņas

Antīkajos laikos nebija wi-fi, tāpēc informācijas trūkumu senči kompensēja dažādos citos veidos. Katrai no senajām tautām bija savs unikāls veids, kā iegūt zināšanas: caur kolektīvām meditācijām, caur novērojumiem, caur pieredzi. Tā, piemēram, senie ēģiptieši bija slaveni ar savām “svētajām vēstulēm” un noslēpumu zināšanām. Tam pretēji Anatolijā (mūsdienu Turcijā), lieliski juvelieri un mākslinieki ievietoja “zīmes” skulptūrās. Sākotnēji vārdi “zīme”, “debesu zīme” vai “shma” tika izmantoti Senajā Grieķijā.

Pats zīmju darbības ”mehānisms” tika salīdzināts ar zvejas tīklu, kas bija izlikts noteiktā vietā. No tā radās vēl viens skaidrojums zīmju darbībai – “iegūt neredzamo realitāti caur redzamu noslēpuma zīmi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievu valodā vārds “simbols” tika atvasināts no vārdu “zīme” vai “zināt” nozīmes. Atšķirība tomēr starp šiem vārdiem arī pastāvēja, un, ja ar zīmju palīdzību bija iespējams ietekmēt materiālo pasauli, tad simboliem līdzi nāca sakrāla jēga, kas ļāva saprast un izzināt pašu lietu būtību. Tos izmantoja stingri noteiktā veidā, ievērojot visus nepieciešamos rituālus. Tajos varēja piedalīties tikai cilvēki, kuriem ir zināšanas. Katram no viņiem bija savs uzdevums, misija un mērķis.

Lietošanas instrukcija

Būs maldīgi domāt, ka seno tautu izteiktā ticība simboliem, zīmēm un krāsām balstījās uz primitīvām bailēm. Tieši pretēji, nešaubīga ticība pastāvošajai pasaulei, dzīves alkas un tiekšanās pēc pašizpausmes, kā arī zinātkāre stimulēja regulāru “kanāla” meklēšanu, kas nodrošinātu nepārtrauktu informācijas plūsmu. Turklāt simbolu izmantošanai bija pilnīgi individuāls raksturs. Tika ņemts vērā viss, sākot no gadalaika, beidzot ar sociālo stāvokli. Ļaujiet īsumā iepazīstināt ar pirmajiem svētajiem simboliem un to pielietošanas jomām.

Aplis

Aplis ir viens no spēcīgākajiem un senākajiem Dieva un Dvēseles simboliem, ko dēvē arī par svēto “Ra skaņu”. Dažreiz apkārtni attēloja kā punktu apļa centrā, kā augstāko koncentrētās enerģijas pakāpi no garīgās pasaules, kas “strādāja” ne tikai aizsardzībai, bet arī ātrākai lietu īstenošanai. Lai palielinātu efektu, apļa centrā novietoja vēl citus simbolus. Tika veidoti talismani un amuleti saistībā ar apli, notika rituāli un meditācijas aplī. Daudz kas no tā ir saglabājies arī mūsdienās.

Zvaigzne

Zvaigzne bija iecienītākā Senās Eiropas, Āzijas un Amerikas indiāņu zīme. Zvaigzne zemapziņas līmenī aktivizēja cilvēku tiekšanos pēc pārmaiņām, kopības sajūtu, solidaritāti, ticību nākotnei un ilgi gaidītajai brīvībai. Tomēr šīs zīmes neticamais spēks dažkārt tika izmantots ne pārāk labu nolūku īstenošanā. Savā laikā piecstaru zvaigzne atstāju ietekmi uz cilvēku prātiem, lai gāztu valdības, rīkotu revolūcijas un apvērsumus. Kas notiks, ja apvienos apļa dievišķo spēku ar zvaigznes kosmisko spēku?

Alatīrs

Simbols, kas tās īpašniekam atver neierobežotas pozitīvās enerģijas iespējas, aizsargājot no kārdinājumiem un skaudības. Senajā pasaulē ticēja, ka cilvēks, kuru apsargā alatīrs, var uz visiem laikiem aizmirst par tumšajiem spēkiem un burvestībām.

Spirāle

Simbols liecina par svētām zināšanām, kas saistītas ar pasaules izcelsmi, cilvēku, Augstāko spēku, kā arī enerģijas virzību. Spirāle, kas ir vērpta pulksteņrādītāja virzienā, ir saistīta ar pozitīvu un radošu spēku, bet pretējā virzienā veidota saistās ar negatīvu un destruktīvu spēku. Spirāle, kas savīta trīs reizes, senajā pasaulē tika saukta par “gulošo čūsku Kundalini” un simbolizēja apslēpto cilvēces enerģijas potenciālu un savienojumu ar Augstāko ES.

Pentagramma

“Pentagramma”, līdzīgi kā zvaigzne, zemapziņas līmenī aktivizē cilvēku vēlmi pārmainīties, tiekties pēc vienotības, stiprina ticību nākotnei un brīvībai. Varbūt tieši tas ir padarījis piecstaru zvaigzni tik populāru daudzās valstīs. Arī šīs zīmes spēks daudzkārt izmantots sliktos nolūkos.

Dzīvības zieds jeb “Sūfiskais lotoss”

Visspēcīgākais simbols, kas ir klātesošs visās mūsu dzīves jomās: sākot no pasaules radīšanas līdz fizikas un mūzikas harmoniju likumiem. Dzīvības zieds ietver sevī visu veidu sakrālās ģeometrijas elementus, bet visspēcīgākais ir “Vesica Piscis” jeb “zivju pūslis”. Tas veidojas no diviem apļiem, kuru centri ir novirzīti pa rādiusa attālumu un krusto viens otru. Vienādmalu trīsstūris rodas, izmantojot tās īso asi kā pamatu. Tas ir viens no spēcīgākajiem simboliem, kas apzīmē radīšanas sākumu. Šis simbols tika radīts, lai pārvērstu negatīvo enerģiju pozitīvā. Dzīvības zieds ir patiesais dvēseles un ķermeņa labsajūtas un harmonijas aizsargs.

Mans nams ir mans cietoksnis

SAISTĪTIE RAKSTI

Saprotot šo frāzi burtiski, mēs kļūstam par mūsu pašu baiļu un vienveidības piļu ieslodzītajiem. Bet pietiek kaut tikai vienu reizi iziet no pašuzliktiem ierobežojumiem, lai apjaustu savas būtnes vieglumu, kā arī spēju būt sadzirdētam jebkura vietā un jebkurā laikā.

Mandala

Radusies Tibetā, tā ir izmantota, strādājot ar dažādām stihijām un telpu. Tai piemīt bezgalīgs modifikāciju skaits. Šī “kosmosa karte” sniedza neizskaidrojamu kodu, kas bija radīts no kvadrātiem, apļiem, līnijām un dažādu krāsu risinājumu kombinācijām. Ārējais aplis ir nekas cits kā Visums pats, iekšējais aplis ir Dieva centrs. Kvadrātam bija skaidrs savienojums ne tikai ar pasaules malām un elementiem, bet tas arī kontrolēja vārtu drošību uz Visumu. Savukārt kvadrāta laukums tika sadalīts četrās daļās. Turklāt viss bija ļoti pārdomāts, jo katrai no tām bija sava krāsa, kas simbolizēja jutekļus, rokas sakrālā stāvoklī un atbilstošās mantras (formulas dievības izsaukšanai).

Avots: “Esotericblog”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Streips: Ukraiņi cīnīsies, rietumi palīdzēs. Tad jautājums, cik gatavas krievu mammas būs lolotos dēlus sagaidīt zārkos 73
Skatītāja: Uztaisiet šovu, lai prezidents un ministri parāda, kā izdzīvot ar 283 eiro mēnesī 121
Rīgu pārņēmis omikrons. Ko vēl atklāj novērojumi Latvijas pilsētu notekūdeņos?
Izmaiņas veselības aprūpē no 1. janvāra: kuri cilvēki tagad ir atbrīvoti no pacienta līdzmaksājuma? 11
PVO brīdina par omikrona apakšpaveida izplatīšanos, kurš nodēvēts par “zaglīgo omikronu”. Cik bīstams tas ir?
Lasīt citas ziņas
Veselības ministrija sākusi darbu pie plāna Covid-19 ierobežojumu atcelšanai 31
Rīgas dome pieņem šī gada pašvaldības budžetu. Kādas ir trīs izvirzītās prioritātes? 13
ASV un NATO iesniegušas Krievijai atbildi uz priekšlikumiem par “drošības garantijām” 5
Lēmums aiziet no partijas briedis ilgāku laiku: Protestējot pret koalīciju, Naudiņš atstāj Nacionālo apvienību
Pirms 100 gadiem Latvijas avīzēs: Inteliģencei tieksme pēc zemes
22:56
Vai Latvijas biatlons pārvarēs kārtējo krīzi? 1
22:14
Rīgas dome pieņem šī gada pašvaldības budžetu. Kādas ir trīs izvirzītās prioritātes? 13
21:48
Astoņu EP deputātu delegācija dosies ārkārtas vizītē uz Ukrainu
Trīs Pierīgas novados Covid-19 saslimstības kumulatīvais rādītājs pārsniedzis 5000
Izcils reitings Vjačeslavam Dombrovskim, zems – Aldim Gobzemam un Aināram Šleseram. Bet cīņa vēl priekšā, vēsta medijs 91
Latvijā vienā diennaktī konstatēto Covid-19 gadījumu skaits tuvojas 10 000 36
VIDEO, FOTO. Uz Pekinas olimpiskajām spēlēm devušies pirmie Latvijas sportisti 1
Infektologs: Primārās veselības aprūpes pārslodze šajā vilnī būs vēl lielāka nekā iepriekšējos 2
Ukrainas ārlietu ministrs: Pie robežas sakoncentrētais Krievijas karaspēks nav pietiekams vispārējam uzbrukumam
“Nekad nenosodiet bērnus,” Pāvests mudina vecākus būt saprotošiem pret homoseksuāliem bērniem 34
Skatītāja: Uztaisiet šovu, lai prezidents un ministri parāda, kā izdzīvot ar 283 eiro mēnesī 121
Latvieši – kā Londonas Vestendā. Saruna ar aktieri Mārtiņu Upenieku
Palaikam līs un snigs, ceļi būs slideni. Laikapstākļu prognoze ceturtdienai
Rīgu pārņēmis omikrons. Ko vēl atklāj novērojumi Latvijas pilsētu notekūdeņos?
“Šī gaļa nākotnē varētu būt 40% dārgāka!” Atklāj, kam bez tomātiem un gurķiem strauji augs cenas
Viltus ziņas ir lipīgas: 5 ieteikumi senioriem, kā nekļūt par dezinformācijas upuri 1
“Dod, Dievs, ka mēs kļūdamies…” Epidemiologs par pašreizējām Covid-19 saslimšanas prognozēm Latvijā 90
Streips: Ukraiņi cīnīsies, rietumi palīdzēs. Tad jautājums, cik gatavas krievu mammas būs lolotos dēlus sagaidīt zārkos 73
IN MEMORIAM. No Arņa Līcīša atvadoties
VIDEO. Vai Aminatai izdotos uzvarēt “Eirovīzijā”? 3
Kā Covid-19 vakcīnu smagu blakusparādību gadījumos varēs tikt pie līdz 142 000 eiro kompensācijas? 33
VIDEO. Aktrise Rēzija Kalniņa: manās mājās suņi drīkst būt visur. Arī uz galda!
no ievārījuma pagatavot kēksiņus?
Iespējama pat vētra – Latvijā gaidāms jauns ciklons, kas atnesīs nokrišņus un vējus. Prognoze tuvākajām dienām 3
“Iepriekšējie rēķini jau bija simtos, bet tagad…”: miljonārs Gerkens spiests izslēgt mājās baseinu 97
Sarunājas ar kaķi un diskutē par ēdienu: Mairis Briedis “audzē muskuļus” soctīklos. Fani neizpratnē 15