Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto. EVA HAMBACH / AFP

Skaidrojam! Kas pēc 2025. gada 1.janvāra notiks ar aizliegtajiem elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumiem? 6

LA.LV redakcija saņēma mūsu lasītāja interesējušo jautājumu saistībā ar elektrisko cigarešu aizliegumu, kas stāsties spēkā no 2025. gada 1.janvāra. Viņš vēlējās noskaidrot, kas būs atbildīgs par elektrisko cigarešu iznīcināšanu pēc datuma, kad stāsies spēkā to aizliegums.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

Valsts ieņēmuma dienesta (VID) pārstāvji skaidro: “No 2025.gada 1.janvāra aizliegts laist tirgū elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumus (e-šķidrumi), kas satur aromatizētājus, izņemot aromatizētājus, kas rada tabakas smaržu vai garšu.

Pēc minētā datuma e-šķidrumi, kas satur aromatizētājus, nedrīkstēs būt pieejami patērētājiem, bet tos varēs vai nu iznīcināt, vai arī izvest uz citām valstīm. To, vai pēc minētā datuma ir ievērotas prasības un patērētājiem nav pieejami e-šķidrumi ar aromatizētājiem, kontrolēs Veselības inspekcija.”

CITI ŠOBRĪD LASA

VID norāda, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem “atmaksās par e-šķidrumiem samaksāto akcīzes nodokli, ja e-šķidrumus, kas satur aromatizētājus: izvedīs uz citu ES dalībvalsti (atmaksās arī personai, kas nav maksājusi akcīzes nodokli par precēm); izvedīs uz trešajām valstīm (atmaksās personai, kas ir maksājusi akcīzes nodokli par precēm); iznīcinās (atmaksās personai, kas ir maksājusi akcīzes nodokli par precēm).

Saskaņā ar noteikumiem akcīzes preču noliktavas turētājam e-šķidrumus jāiznīcina iekārtās, kuru darbībai ir izsniegta atļauja piesārņojošās darbības veikšanai, un e-šķidrumu iznīcināšanas vietu un laiku jāsaskaņo ar attiecīgo pašvaldību.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.