Slaidiņš mierina tautu: Līdz 2028.gadam maz ticams, ka Krievija uzbruks Baltijas valstīm 176

“Protoms, Zelenska kunga paziņojums ir – dodiet mums ieročus, mēs esam gatavi cīnīties! Ja runā par Baltijas valstu iespējamo okupāciju vai uzbrukumu Baltijas valstīm, redzam, ka krievu propaganda šo uztur vienalga, bet nevar aizmirst, ka mēs tomēr esam bloka [NATO] dalībvalsts, un tomēr arī stiprinām bruņotos spēkus,” tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” uzsvēra NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, komentējot šo ceturtdien, 5.oktobrī, izskanējušo ziņu no Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska puses par to, ka Krievija apsver iespējas iesaldēt karu pret Ukrainu, lai atjaunotu iznīcināto militāro potenciālu un sāktu karu pret Baltijas valstīm līdz 2028.gadam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

“Arī sabiedrotie mums sniedz atbalstu – atrodas šeit,” komentēja Slaidiņš. “Ta kā droši vien varu nomierināt, ka līdz 2028.gadam maz ticams kas būs…Visdrīzāk, Vladimirs Vladimira dēls [Putins – red.] jau gulēs blakus Vladimiram Iļjas dēlam Sarkanajā laukumā. Tas būs drīzāk sagaidāms,” uzskata NBS majors Slaidiņš. Vai Putins būs iebalzamēts? Uz šo jautājumu Slaidiņš atteica: “Gan jau kaut kā viņi paši tiks galā…”

Jau vēstīts, ka Ukrainas izlūkdienestu rīcībā ir informācija, ka Krievija apsver iespējas iesaldēt karu pret Ukrainu, lai atjaunotu iznīcināto militāro potenciālu un sāktu karu pret Baltijas valstīm līdz 2028.gadam, tā ceturtdien, 5.oktobrī, Eiropas politiskās kopienas līderu sanāksmē Granadā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es kā vienmēr būšu ar jums atklāts. Krievija pašlaik apsver dažādus scenārijus turpmākajiem gadiem. Viens no tiem ir īpaši bīstams. Ja šajā agresijā pret Ukrainu būs kāda pauze – jebkāda situācijas iesaldēšana -, iestāsies jauns kritisks brīdis,” viņš teica.

Pēc Zelenska sacītā, ja Krievijai tagad ļaus adaptēties, līdz 2028.gadam Maskava spēs atjaunot karā Ukrainā novājināto militāro potenciālu. Līdz ar to, pēc Ukrainas prezidenta teiktā, Krievijai būs pietiekami daudz spēku, lai uzbruktu valstīm, kas ir Kremļa ekspansijas uzmanības centrā.

“Bez Ukrainas tās noteikti ir Baltijas valstis un noteikti tās valstis, kurās ir Krievijas [militārie] kontingenti. Tā ir precīza informācija no mūsu izlūkdienesta,” viņš teica.

Ukrainas prezidents uzsvēra, ka Krievija meklē iespējas iesaldēt situāciju un pielāgoties, izdarot secinājumus no savām kļūdām un gatavojoties doties tālāk. Viņš aicināja Eiropas līderus atcerēties, ka visbīstamākais ienaidnieks ir tas, kurš ir izdarījis secinājumus un gatavojas nākamajam triecienam, pamatojoties uz šiem secinājumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.