Šmidre: Traģiska lieta – mums nav modē runāt par to, ka būt bagātam ir populāri 73

Pēteris Šmidre, uzņēmējs un Telekomunikāciju asociācijas valdes priekšsēdētājs, TV24 raidījumā “Preses klubs”, diskutējot par alkohola problēmām Latvijā, sacīja, ka tas ir traģiski, ka cilvēkiem nav mērķu un izaicinājumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Krimināls
Kalnciemā atrastās cilvēka mirstīgās atliekas, iespējams, atbilst Annas Jansones aprakstam 30
Lasīt citas ziņas

“Es atceros, kad man sākās lauku darbi, tur – pavisam tālu no Rīgas, tālākajā galā pie Baltkrievijas robežas, 90.gadu beigās, tur palikuši bija tikai tie, kuri jau vairāk nevarēja aizrāpot līdz autobusa pieturai. Tāpēc, ka pēc padomju laikiem (..) viņiem bija pienākums art zemi darba laikā un visu pārēko laiku viņi dzēra. Pēc tam viņiem palika viss tas pats, tikai art vairs nevajadzēja,” raidījumā stāsta Šmidre.

“Pirmkārt, tās ir tās tradīcijas, kuras pie mums ir atnākušas. Kam es gribu piekrist – tam, ka sociāli jāstimulē cilvēkus, jādod viņiem iespēja – jāiedod lāpsta rokā, lai viņiem būtu izaicinājums un mērķis. Viena no traģiskākajām lietām – mums nav modē šodien runāt par to, ka būt bagātam ir populāri,” pārliecināts ir uzņēmējs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš turpina: “Jaunajai paaudzei pat tas stimuls nav. Ja būtu normāli biznesa apstākļi, ja cilvēkam būtu zeme, vecāku zeme, vēl kaut kas, ja cilvēkam būtu mērķis izaugt, palikt bagātam, pilnveidot kaut ko un tā tālāk, tad caur to es domāju, ka sociāli daļēji [alkohola] situāciju varētu risināt.”

Taču, Šmidres uzskatā, mūsdienu jaunā paaudze līdz 30 gadiem tomēr dzer mazāk, nav tik stipri krituši uz to, kā tas bijis senākos laikos, tāpēc neatkarības gadi tomēr devuši savu pozitīvā ziņā.

“Kas attiecas uz aizliegumiem, nevajag nekur tālu iet – mums ir Skandināvija. Tur ir izmēģināts viss.” Šmidre caur smiekliem raidījumā padalījās ar kāda Skandināvijas ciematiņa likumu, ka alkoholiskos dzērienus bez sievas zīmes veikalā nepārdeva. “Arī metode, kāpēc gan nē,” viņš noteica.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.