Zvejsalnieks: Šobrīd nav laika jaunos fiziski uztrenēt, dienestā jābūt uzreiz gatavam skriet ar automātu pa mežu 129

“Mūsu dienests ir diezgan intensīvs un līdz ar to, ja padomju armijā dienests bija divus gadus un tur varēja paņemt cilvēku, kurš fiziski nav sagatavots un pusgada laikā uztrenēt, šobrīd tas laiks ir laikam astoņi mēneši, tā kā, ja cilvēks nav gatavs tam fiziski, viņš nespēs tikt līdzi un izturēt,” TV24 raidījumā “Preses klubs” stāsta Artūrs Zvejsalnieks, zvērināts advokāts.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
“Mīlēšu tevi mūžīgi…” Tuvākie cilvēki sēro par Jāņa Straumes un Ingrīdas Latimiras došanos mūžībā
Lasīt citas ziņas

Viņš norāda, ka iespējams nepieciešams papildus sagatavošanās laiks.

“Šobrīd jau viss notiek izlozes kārtībā un mēs izvēlamies tos, kuri tos astoņus mēnešus izturēs, ja mēs ar laiku pārietu uz obligāto dienestu, kur tiešām praktiski visi iet, tad varētu kaut kādu gradāciju taisīt, kuri var izpildīt pavisam intensīvo programmu, kuri ne.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tagad tā latiņa ir augstāka, ja dienests ir astoņus mēnešus, sešus no tiem nevar likt vingrot un trenēties. Fiziskajai sagatavotībai ir jābūt uzreiz gatavam skriet pa mežu ar automātu,” viņš stāsta.

Tas, ka 40% pēc dienesta apmācībām izvēlas turpināt militāro karjeru, ir laba reklāma, advokāts norāda.

Jau ziņots, ka 5.aprīlī Saeima pieņēma Valsts aizsardzības dienesta likumu, nosakot pienākumu dienēt VAD katram Latvijas pilsonim – vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, vai viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka VAD brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsones, sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Pirmais iesaukums dienestu sāks 1.jūlijā uz brīvprātības pamata.

VAD pakļautajām personām, kuras savu domu, apziņas vai reliģiskās pārliecības dēļ nevar pildīt valsts aizsardzības militāro dienestu, to var aizstāt ar valsts aizsardzības civilā dienestu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.