Muzeju nakts sarīkojumi Rīgā.
Muzeju nakts sarīkojumi Rīgā.
Foto: LETA

Šodien visā Latvijā notiek Muzeju nakts pasākumi – piedalīsies vismaz 244 muzeji. Ieskaties programmā! 6

Muzeju naktī šogad piedalīsies vairāk nekā 244 muzeji un sabiedriskās dzīves veidotāji, šodien preses konferencē norādīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Viņš atzīmēja, ka Muzeju nakts katru gadu iezīmē ziemas beigas un vasaras sākumu, kad daudzveidīgo naksnīgo kultūras pasākumu piedāvājumu izbauda aptuveni ceturtdaļmiljons iedzīvotāju visā valstī. Puntulis uzsvēra, ka Muzeju nakts pasākumu apmeklētāju skaits katru gadu pieaug.

Kultūras ministrs sacīja, ka, piedāvājot daudzveidīgas klātienes norises Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas organizācijas sestdien, 13.maijā, uzņems apmeklētājus bez maksas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Gribu uzsvērt divas lietas. Pasākumi notiks klātienē. Mēs labi atceramies, ka pirms laika mēs dzīvojām pandēmijas laikā un klātienes norises bija visai ierobežotas. Tāpat atgādinu, ka Muzeju nakts pasākumi ir bez maksas,” sacīja Puntulis.

Muzeju nakts pasākumiem šogad ir izraudzīta tēma “radīšana”, ietverot vienā vārdā radīšanu kā jaunradi, atjaunotni, atjaunošanu, dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, kā arī prasmi, iepazīšanu un apgūšanu.

19.Muzeju naktī visplašāk pārstāvēta Vidzemes un Kurzemes reģionu, Rīgas un Pierīgas muzeji un sabiedriskās dzīves organizatori. Savukārt Zemgale un Latgale Muzeju nakts pasākumos ir pārstāvēta mazskaitlīgāk.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, Rīgā un Pierīgā Muzeju naktī durvis apmeklētājiem vērs 57 kultūrvietas, savukārt reģionos 187 vietās interesantas aktivitātes rīko pašvaldības, privātie muzeji un nevalstiskās organizācijas.

Arī šogad aktīvākais reģions Muzeju naktī solās būt Vidzeme, vidzemnieki un reģiona viesi 13.maija vakarā un naktī varēs apmeklēt pasākumus 73 kultūrvietās. Kurzemē Muzeju naktī apmeklētājiem durvis tiks vērtas 60 vietās, Latgalē – 36 vietās, savukārt Zemgalē – 18 kultūrvietās. Ar Muzeju nakts programmu iespējams iepazīties tīmekļvietnē, sekojot saitei “latvia.icom.museum.lv”.

Jau 19.gadu Latvijā vislielākais muzeju apmeklējums vienas diennakts laikā būs Muzeju nakts laikā. Kopš 2008.gada, neskaitot Covid-19 pandēmijas laiku, ik gadus cilvēku iesaiste Muzeju nakts pasākumos pārsniedz 200 000 apmeklējumu.

Maijs par muzeju mēnesi Latvijā tiek uzskatīts, jo 18.maijā Eiropā tiek atzīmēta Starptautiskā muzeju diena, ko Starptautiskā muzeju padome pirmoreiz izsludināja 1977.gadā. Latvija šo dienu atzīmē kopš 1978.gada.

Reklāma
Reklāma

1999.gadā Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija aicināja Eiropas muzejus organizēt kopīgu starptautisku akciju “Muzeju pavasaris,” kas vēlāk pārtapa akcijā – Muzeju naktī – tās mērķis ir iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kuri ikdienā muzejus neapmeklē. Pēc dažiem gadiem Muzeju nakts kļuva par vienu no aktivitātēm, kas saistīta ar Starptautiskās muzeju dienas atzīmēšanu.

Muzeju naktī, 13.maijā, vilcieniem, kuri no plkst.18 līdz pusnaktij atradīsies ceļā, visām vienreizējām elektroniskajām un drukātajām biļetēm tiks piešķirta 50% atlaide, aģentūru LETA informēja AS “Pasažieru vilciens”.

Pilnu informāciju par muzejiem un to programmu atradīsiet rakstā ŠEIT.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.