Juris Savickis
Juris Savickis
Foto: Ieva Makare/LETA

“Sveiks un vesels braucu uz darbu!” Juris Savickis atbild medijiem par viņa nāves viltus ziņām 51

Šorīt daudzi Latvijas mediji saņēmuši e-pastus no uzņēmuma “Itera Latvija” par tās vadītāja Jura Savicka nāvi un ziņots pat par izvadīšanas laiku un vietu. Vēlāk jau pēc publicēšanas šī informācija atsaukta. Izrādījās, ka šī ziņa ir viltus ziņa un pats Savickis, protams, bija nepatīkami pārsteigts par to.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas
Medijiem viņš no rīta apstiprinājis, ka šobrīd dodas uz darbu un ziņas par viņa aiziešanu ir pāragras!

Mediji un “Itera Latvija” vadītājs Juris Savickis vērtēs, vai vērsties policijā saistībā ar ceturtdien rītā medijiem izplatīto viltus informāciju par Savicka nāvi, kas tika nopublicēta arī virknē Latvijas mediju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Virkne Latvijas mediji saņēma preses relīzi par to, ka Savickis esot miris. Izplatītā preses relīze saturēja gan Savicka dzīvesgājuma aprakstu, gan panākumus, gan arī bēru datumu un vietu. Preses relīze, kas it kā nosūtīta no uzņēmuma, gan tika izsūtīta no e-pasta, kas bāzēts nevis uzņēmuma e-pastu sistēmā, bet gan “Google” e-pastu servisā “Gmail”.

Brīdī, kad LETA sazinājās ar uzņēmumu “Itera Latvija”, tā darbinieki bijuši izbrīnīti par šādu informāciju. Līdz ar to secināms, ka izplatītā informācija bijusi viltojums. Savickis aģentūrai LETA pauda, ka, ņemot vērā, ka viņam nav pieredzes ar šādiem gadījumiem, patlaban viņš situāciju uztver ar humoru. “Kā tālāk rīkoties, vēl nezinu. Parunāsim ar juristiem un tad izlemsim,” sacīja Savickis.

Mediji, kuri ātri pēc relīzes saņemšanas, publicējuši ziņas par Savicka aiziešanu mūžībā, šīs publikācijas savukārt atsauca. Valsts policijā aģentūra LETA noskaidroja, ka par šādiem gadījumiem cietušais var vērsties policijā ar iesniegumu.

Ziņa medijiem un dažādām sabiedrībā zināmām personām tika izsūtīta no aizdomīgas e-pasta adreses “[email protected]”.

Ziņu aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Savickis bijis VDK ārējās izlūkošanas nodaļas darbinieks, no 1996 . gada strādājis “Latvijas Krājbankas” padomē, bet no 1999. gada bijis SIA “Itera Latvija” prezidents, vēlāk ievēlēts kā “Itera” pārstāvis “Latvijas gāzes” padomē.

No 2002. gada dažādos laikos darbojies vairākās ar uzņēmējdarbību saistītās padomēs – “Latvijas gāzes”, “Olainfarm”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, kā arī “Itera Latvija”. Paralēli bijis Latvijas Tenisa savienības prezidents.

Žurnāls “Klubs” Savicki minējis Latvijas 100 miljonāru sarakstā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.