Publicitātes foto

Spilgti latviešu mūziķi atklās strēlnieku dziesmas jaunās skaņās 0

Latvijas Televīzijas skatītāji no 30. oktobra piecas trešdienas pēc kārtas plkst. 20 LTV1 ēterā varēs sekot līdzi izzinošam un izklaidējošam raidījumam “Ieklausies Dvēseļu putenī!”, LA.lv uzzināja LTV.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Prezidenta izbrauciens ar riteni pārvērties Daugavā ieslīdējušas jaunietes glābšanas misijā
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu slavenības, kuras varētu ieņemt Latvijas prezidenta amatu, ja izvēle būtu mākslīgā intelekta ziņā 72
Lasīt citas ziņas

Pēc filmas režisora Dzintara Dreiberga un mūziķa Māra Mihelsona iniciatīvas tapušajā raidījumā desmit šābrīža spilgtākās Latvijas mūzikas personības un grupas iedziedās Reiņa Sējāna aranžētas strēlnieku dziesmas.

Filmas “Dvēseļu putenis” veidotāji, strādājot pie filmas, veikuši apjomīgu vēstures izpēti par Pirmo pasaules karu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Arī strēlnieku dziesmas ir nozīmīga tā laikmeta sastāvdaļa – varētu pat teikt – ikona.

Jaunais raidījums ne vien izgaismos mūsu kultūrvēsturisko strēlnieku dziesmu mantojumu, bet arī skaidros – par ko tās vēsta, kāda ir to izcelsme un kādēļ tās tik maz tiek dziedātas valsts svētkos mūsdienās.

“Veidojot filmu, tika veikta apjomīga izpēte – apkopotas liecinieku atmiņas, vēstules, analizēti vēstures artefakti, kas apliecina, ka strēlnieku dziesmām Pirmā pasaules kara laikā bija nozīmīga loma karavīru un visas tautas nacionālās pašapziņas uzturēšanā un vairošanā.

Diemžēl šīs dziesmas mūsdienās ir nepelnīti aizmirstas, tās zina vien retais,

tādēļ līdz ar filmas nonākšanu pie skatītājiem vēlējāmies tās atkal celt godā, atgādinot, cik liels spēks glabājas šajās dziesmās,” stāsta filmas “Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs.

Katru nedēļu skatītāji varēs vērot divu dziesmu stāstus. 30. oktobrī pirmajā stāstā ceļojumā pa strēlnieku mūzikas līkločiem dosies grupa “Carnival Youth”, savukārt otrajā stāstā jaunu skanējumu senai dziesmai dos un unikālu apvienošanos piedzīvos grupa “Cosmos”.

Turpmākajos raidījumos tiksimies arī ar Intaru Busuli, Jāni Aišpuru, Goran Gora, “Tautumeitām”, “Instrumentiem”, Lindu Leen un “Musiqq”.

Raidījums “Ieklausies Dvēseļu putenī!” – no 30. oktobra trešdienās plkst. 20 LTV1 un sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv. Raidījums būs pieejams neierobežoti visas pasaules teritorijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.