Sprūds: Tiek izstrādāts plāns, kā stiprināt Latvijas ārējo robežu pret militāro mobilitāti 33

Autors: Lelde Veinberga, TV24

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) pēc aizsardzības ministra Andra Sprūda (PRO) aicinājuma ir palielinājuši savu klātbūtni Latvijas austrumu pierobežā. Kopā ar Valsts policiju, Valsts robežsardzi austrumu robežu sargā gan profesionālā dienesta karavīri, gan zemessargi.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

Žoga izbūve ir svarīga, lai uz robežas izvietotu gan tehnoloģiskās iespējas, gan barjeru, taču domāts tiek arī par militāro pretmobilitāti, TV24 raidījumā Ziņu TOP atklāja aizsardzības ministrs.

“Principā šobrīd mēs izstrādājam plānu, kādā veidā ir jāstiprina ārējā robeža ne tikai pret nelegālo migrāciju, bet tai skaitā arī pret militāro mobilitāti,” norāda A. Sprūds. Veicamie uzdevumi sadalīti konkrētos laika posmos – īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa -, lai stiprinātu valsts aizsardzības līniju un pildītu apņemšanos kopā ar NATO sabiedrotajiem apdraudējuma gadījumā aizsargāt valsts teritoriju no pirmajiem centimetriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plānu realizācija ir gan sabiedrības, gan valsts un nozares ministra atbildība, gan svarīga ir pēctecība, pārliecināts A. Sprūds. “Par to mēs esam domājuši jau iepriekš. Tas ir ietverts Valsts aizsardzības koncepcijā. Jāsāk pamazām īstenot šīs aktivitātes un pasākumi arī uz robežas,” saka ministrs.

Aktualitātes Latvijā un pasaulē izzini kopā ar politikas veidotājiem un nozares ekspertiem TV24 raidījumā Ziņu TOP katru darba dienu pl. 16:30!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.