“Vai tam žogam nevajadzētu pieslēgt elektrību?” Robežsardzes priekšnieks atbild skatītājam, vai tas ir iespējams 70

TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāds skatītājs uzdeva jautājumu saistībā ar Latvijas valsts robežas aizsardzību pret nelegāliem imigrantiem – robežpārkāpējiem: “Vai tajos žogos nevajadzētu pieslēgt elektrību?”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

Uz skatītāja jautājumu atbildēja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts, skaidrojot, kāpēc tomēr robežas žogu nevar aprīkot ar elektrību, kas potenciāli varētu aizbiedēt robežpārkāpējus: “Mēs nevaram prognozēt, kas pie šī žoga pienāks. Ja pienāks mazgadīga persona – bērns…Diemžēl, mēs redzam, ka šie pārkāpēji bieži vien tieši bērnus sūta pa priekšu. To ļoti spilgti varēja redzēt “Muceniekos”, kad bija neapmierinātība ar Covid-19 ierobežojumiem, kad viņus nelaida laukā, tad bērnus sūtīja pa priekšu. Viņi nerūpējas tik ļoti par saviem bērniem, līdz ar to šo elektrības sitienu varētu arī saņemt divus līdz trīs gadus vecs bērns.”

Speclīdzekļi – elektrība – neesot “atrunāti”, to var pielietot pret pilngadīgu personu, kurai nav acīmredzamas invaliditātes pazīmes. Šādu speclīdzekli nedrīkst pielietot pret grūtniecēm, bērniem un citos gadījumos. “Šo nevar izmantot nekontrolēti,” tā uz TV24 skatītāja jautājumu atbildēja Pujāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka Nacionālie bruņotie spēki (NBS) palielinājuši savu klātbūtni pie valsts austrumu robežas, tā intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” atklāja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Viņš pastāstīja, ka NBS vēl aktīvāk iesaistījušies palīdzības sniegšanā Valsts robežsardzei pierobežas reģionā. Ir mainīta un uzlabota atbalsta sistēma, bruņotie spēki kļuvuši daudz aktīvāki.”Noteikti tuvākajā laikā redzēsiet mūs daudz vairāk šajā reģionā. Esam palielinājuši savu skaitlisko sastāvu šajā reģionā, un domāju, tas dos rezultātu,” teica Kalniņš.

Kalniņš uzsvēra, ka, neskatoties uz sarežģīto drošības situāciju pasaulē, Latvijas drošības stāvoklis nav pasliktinājies. Viņš gan akcentēja, ka NBS ir jābūt vienmēr gataviem aizstāvēt valsti. Viņš norādīja agresorvalsts, piedaloties nelegālās imigrācijas spiediena īstenošanā, testē ne vien iekšlietu struktūras, bet arī Latvijas aizsardzības dienestus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.