Ārija Stabiņa.
Ārija Stabiņa.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Stabiņa vēlas noslēgt vienošanos ar prokuratūru par vainas atzīšanu 1

Bijusī Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa, kura tiek apsūdzēta kukuļu saņemšanā 6018 eiro apmērā, vēlas noslēgt vienošanos ar prokuratūru par savas vainas atzīšanu un soda piemērošanu, šodien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā notiekošajā tiesas sēdē norādīja viņas advokāte Līga Cīrule.

VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
Lasīt citas ziņas

Tiesas sēdes sākumā prokurors Arvis Miglāns tiesai pieteica apsūdzības grozījumu, norādot, ka, balstoties uz Rīgas apgabaltiesas spriedumu no Stabiņas lietas izdalītājā krimināllietā pret Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes Protokola nodaļas vadītāju Ļenu Paščenkovu, viņam ir nepieciešams mainīt Stabiņas veiktā nozieguma kvalifikāciju uz maigāku.

Proti, sākotnēji valsts apsūdzība Stabiņai inkriminēja sešas epizodes par kukuļņemšanu grupā, taču, balstoties uz Rīgas apgabaltiesas spriedumu, šajās epizodēs noziedzīgā nodarījuma kvalifikācija tiks mainīta uz kukuļņemšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Maksimālais sods par kukuļņemšanu grupā ir desmit gadus ilgs ieslodzījums, taču par kukuļņemšanu – pieci gadi.

Uzklausot prokurora lūgumu, Cīrule tiesai norādīja, ka vēlās lūgt pārtraukumu lietas izskatīšanā, lai varētu noslēgt vienošanos ar prokuratūru par vainas atzīšanu un soda piemērošanu.

Sēdes turpinājumā Miglāns nolasīja Stabiņas apsūdzību, kurā izklāstīja epizodēs, kurās viņa, prokuratūras ieskatā, veica savas noziedzīgās darbības.

Tiesas sēde vēl turpinās.

Pēc apsūdzības uzklausīšanas Stabiņa tiesai pilnībā atzina savu vainu un pauda nožēlu par izdarīto, norādot, ka savu vainu viņa jau bija atzinusi arī pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Savukārt Miglāns tiesai norādīja, ka pastāv visi apstākļi, lai panāktu vienošanos par vainas atzīšanu, proti, lietas skatīšanu bez tiesas izmeklēšanas.

Prokurors norādīja, ka Stabiņu parasti pārstāv aizstāvis Didzis Vilemsons, kurš šobrīd atrodas ārzemēs, tādēļ ir nepieciešams nozīmēt tiesas sēdi uz laiku, kad Vilemsons tajā var piedalīties.

Pēc apspriešanās tiesa nozīmēja nākamo sēdi uz šī gada 18.jūniju plkst.9.50, lai dotu laiku noslēgt vienošanos par vainas atzīšanu un soda piemērošanu.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes Protokola nodaļas vadītājai Paščenkovai Rīgas apgabaltiesa piemēroja pusotra gada reālu cietumsodu par prettiesisku labuma pieņemšanu.

Rīgas apgabaltiesā aģentūrai LETA pavēstīja, ka prokurora iesniegtais protests par pirmās instances tiesas lēmumu tika apmierināts daļēji. Prokurors arī apelācijas instances tiesā uzturēja spēkā apsūdzību, kurā apsūdzēto kā valsts amatpersonu lūdza atzīt par vainīgu noziedzīgu darbību veikšanā personu grupā.

Rīgas apgabaltiesa pārkvalificēja apsūdzētās veiktās darbības pēc citiem Krimināllikuma pantiem, jo viņa nav uzskatāma par valsts amatpersonu, līdz ar to arī noziedzīgās darbības nav juridiski kvalificējamas personu grupā ar valsts amatpersonu.

Bijusī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Stabiņa šajā lietā pie kriminālatbildības saukta par kukuļņemšanu un ar to saistīto dienesta viltojumu, kas noticis no 2012.gada marta līdz septembrim, kad viņa tika aizturēta. Viņa apsūdzēta deviņu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, no kuriem septiņus izdarījusi grupā ar pašvaldības darbinieci, kurai Rīgas apgabaltiesa šī gada martā piesprieda pusotru gadu ilgu brīvības atņemšanu.

Tāpat persona saukta pie kriminālatbildības par to, ka viņa valsts amatpersonas deklarācijās norādījusi nepatiesas ziņas.

Stabiņu korupcijas apkarotāji par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu aizturēja 2012.gada rudenī. Pēc pāris mēnešiem tiesa viņu atbrīvoja apmaiņā pret drošības naudu un, kad pusgadu vēlāk tika pieņemts lēmums Stabiņu apcietināt, viņa izrādījās pazudusi.

Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, izsludināja arī starptautiskajā meklēšanā, līdz beidzot pagājušā gada novembrī viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes un izraidīja uz Latviju, kur Stabiņu apcietināja.

SAISTĪTIE RAKSTI

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja tikai trīs mēnešus. Pirms dažām nedēļām Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pārskatīja viņai piemēroto drošības līdzekli un iepriekš vairāk nekā piecus gadus bēguļojušo Stabiņu no apcietinājuma atkal atbrīvoja, jo beidzās tiesību ierobežošanas termiņš.

Ņemot vērā, ka Stabiņa 2013.gada vasarā bija izsludināta starptautiskajā meklēšanā, kriminālprocess tika sadalīts un pret divām personām piemēroti prokurora priekšraksti par sodu, ar deviņām personām slēgtas vienošanās par sodu, bet pret vienu juridisko personu piemēroti piespiedu ietekmēšanas līdzekļi. Vēl pret vienu personu lieta nosūtīta tiesai vispārējā kārtībā, kura tiek skatīta Rīgas apgabaltiesā apelācijas kārtībā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
Krievijas mērķis esot karā vājināt Ukrainas industriālo ekonomiku, lai tā vairāk līdzinātos kādai no Baltijas valstīm 162
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
VIDEO. Henriks Danusēvičs: “Latvija ir viena no retajām ES valstīm, kurā ir tik augsts PVN pārtikai” 3
Iznīcināts, izlaupīts, nozagts… Eksperti dokumentē kultūras vērtību milzīgos zaudējuma apmērus Ukrainā
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
Dace Baltruma: “Valsts parlamentā vajadzētu pulcēties tautas gaišākajiem prātiem. Kandidātu saraksti manu pārliecību ir sagrāvuši”
19:55
Lielu lomu šodien tavā dzīvē spēlēs dažādas nejaušības. Horoskopi 15.augustam
19:03
Man sāp mugura, bet ģimenes ārsts sūta pie fizioterapeita. Vai vingrojot, sāpes tiešām pazudīs?
18:57
Princis Harijs savā grāmatā visskarbāko kritiku veltīs trim ģimenes locekļiem: ar ko šie cilvēki viņu nokaitinājuši?
Pie ASV Kapitolijas ēkas nošāvies kāds vīrietis 7
Vidusslānis Latvijā dzīvo labi: pieprasījums pēc apvidus auto pieaudzis un katrs otrais pircējs interesējas par elektroauto
Uzkritis traktors, pļaušanas mehānismā ierauts cilvēks: darot lauksaimniecības darbus nelaimes gadījumi mēdz būt arī letāli
VIDEO. Raita Karnīte: “Viedokļi atšķiras – vai vēja parks ietekmē veselību, tāpēc pārsteidz, ka to pie mums grib izvietot uz zemes, ne jūrā…
Polija strādā pie koncepcijas, kas ļaus neizsniegt vīzas Krievijas pilsoņiem 22
VIDEO. “Tā ir īsta sliņķu metode!”: zaļā dzīvesveida piekritēja Anitra Tooma pastāsta, kā uz kartona izaudzēt kartupeļus
VIDEO. Asa sižeta notikumi Purvciemā: aizturēts piedzēries mopēda vadītājs bez tiesībām, braucot pa pretējo joslu un cenšoties bēgt no policijas
Dace Baltruma: “Valsts parlamentā vajadzētu pulcēties tautas gaišākajiem prātiem. Kandidātu saraksti manu pārliecību ir sagrāvuši”
Planētas noslēpumi: Kā Džordžs Bušs un NATO neģēlīgi piekrāpa Gorbačovu
Pirmās prognozes pirmdienai – svelme vēl neatkāpsies, taču ir arī kāda priecīga ziņa 8
VIDEO. Pirmajā lidojumā devies mazais ērglis Otto, kurš jau kļuvis par soctīklu slavenību 2
FOTO. Saglabāts pat saimnieka krēsls, kas pildīts ar salmiem! Kā Viktors apvieno senu Jūrmalas vasarnīcu ar mūsdienu arhitektūru 3
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs