STOPkadri aicina pakavēties pie fakta: Ko pāri ielai Santiņa savā somā nesa Rinkēvičam? 84

Prognozes ir nepatīkama un nepateicīga lieta, ja vien jūs nestrādājat Latvijas Bankā un ja vien jūs neesat Latvijas Bankas prezidents. Šīs bankas prezidents Mārtiņš Kazāks pagājušā gada vasarā stāstīja, ka viss nākotnei izskatās cerīgs, jo ir prognozes, ka atgūsies eksports, iekšējā pieprasījuma pieaugums, ka vien līdz šim nākamajam gadam nenotiks kādi satricinājumi. Par to atgādina TV24 raidījums “STOP kadri”.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Lasīt citas ziņas

Nu ir pienācis šis laiks – nākamais gads, tagad Latvijas bankas vadība ziņo, ka šādu un tādu iemeslu dēļ prognozes tomēr samazinājušās, tagad tās tiks koriģētas – samazinātas IKP pieauguma prognozes, inflācijas īstermiņa prognozes..

“Foršs darbs! Tu kaut ko prognozē, kaut ko saki, ne par ko nav jāatbild. Kopumā medijos virsraksti, kuros iesaistīta Latvijas Banka, ir visai mīlīgi,” smejas raidījuma vadītājs Armands Puče.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā piemēru viņš min “Satiksmes traucējumi Sarkanajā jūrā var kavēt procentlikmju samazināšanu, prognozē Latvijas Banka,” “Rinkēvičs aicina Latvijas Banku meklēt risinājumus kreditēšanas vides uzlabošanai.”

Šis ir bijis skrējiens ratiem pa priekšu, secina Puče: “ECB tikmēr paziņoja, ka procentlikmes paliks tādas pašas!” Kurā brīdī šie izdomāja izraut tādu Sarkano jūru vispār, Puče aicina par to aizdomāties – kādā sakarā! “Turklāt Latvijas banka neko konkrētu parasti nesaka, bet šoreiz – konkrēti Sarkanajā jūrā!”

Nākamais, kam pievēršas Puče – “Rinkēvičs aicina Latvijas Banku meklēt risinājumus kreditēšanas vides uzlabošanai”. “Prezidents laikam nav sapratis, ka Latvijas banka komercbankām kaut ko regulē, bet, ja šīs komercbankas vēlas klausīt tikai Reiram, tad tas viss ir tukšs numurs!” Kāpēc prezidentam neviens nav pateicis, ka tas nav viņu kompetenču lokā?

Kā jautru un atsvaidzinošu faktu Puče norāda uz kādu foto, kurā Latvijas Bankas pārstāvji ieradušies pie valsts prezidenta: “Apskatieties kartē, kur atrodas Latvijas banka un kur ir Rīgas pils! Tie ir 50m.”

Latvijas Bankas prezidenta vietniece Santa Purgaile, nopietns cilvēks. Kristīne Černaja Mežagile, LB padomes locekle, ari nopietns cilvēks, skaidro Puče.

kas interesanti – viena meitene atnāk ar blociņu, bet ko savā somā Rinkēvičam nesa Santiņa, retoriski vaicā Puče. “Tā ir par lielu priekš 50 metriem. Jautājums ir – viņa kaut ko atnesa vai nesīs prom?

Raidījums aicina pie šī fakta pakavēties ilgāk, nevis pie padomiem, ko prezidents dod Latvijas Bankai un ko šī banka vispār prognozē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.