STOPkadri par Znotiņas jauno amatu: “Štrunts par bankām, štrunts par Eiropas finanšu noziegumiem! Alga būs 10 tūkstoši eiro mēnesī” 155

“Kurš gan nav mājās taisījis kapitālo remontu?! Daudzi, daudzi…Es nē, bet daudzi ir! Un tieši tāpat, ja piemin vārdu salikumu – kapitālais remonts – uzreiz baņķieriem, komercbankām nāk prātā tikai viens vārds un uzvārds Ilze Znotiņa,” tā TV24 raidījumā “STOPkardi” iesāka teikt žurnālists Armands Puče, analizējot jauno Znotiņas amatu. Jau ziņots, ka “AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) padome par valdes locekli juridiskajos un atbilstības jautājumos ievēlējusi bijušo Latvijas Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) direktori Ilzi Znotiņu, kura darbu jaunajā amatā sāka pildīt šā gada 1.februārī.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

“Lūk, šī kundze veica kapitālo remontu,” norādīja Puče, atgādinot, ka Znotiņa FID direktores amatā bija laika posmā no 2018.gada līdz 2022.gadam.

“Ilze bija malacis, jo viss rībēja, skanēja, žvadzēja, krēsli lūza, kontus nevarēja atvērt…Kapitālais remonts slaucīja visu! Un, kad Ilzei pienāk otrs termiņš, nu, kā var ar tādu cilvēku nedzīvot kopā?!” uzvēra žurnālists Puče, raidījumā video demontrējot, ka Znotiņu uz otro termiņu gribēja atbalstīt kā atlases kompānija, tā Ministru kabinets, sakot, ka “Ilze ir vietā!” Tomēr iebildumi bija Saeimas deputātiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Saeima parādīja Ilzei mēli! Mēli parādīja Konservatīvie, nacionāļi [Nacionālā Apvienība] un Saskaņa, un tāpēc Ilzei netika otrais termiņš. Ko dara cilvēks, kurš Latvijā tiek izmests no darba vai viņam tiek atteikts? Politiķi atsaka, ā, es iešu uz Eiropu…” norādīja Puče, sakot, ka Znotiņa pērn decembrī paziņojusi, ka turpmāk darbosies “Globālās koalīcijas cīņai pret finanšu noziegumiem” Eiropas nodaļā.

Taču tad…”Gadu mijā seko zvans no Rīgas, un, iedomājaties, katra ierēdņa sapnis! Katra ierēdņa sapnis atrasties “Augstspriegumu tīklos”! Tā ir valsts kapitālsabiedrība, un viņa “Augstspriegumu tīklos” būs valdes locekle. Ilze Znotiņa – pēkšņi viņai viss ir vienalga! Štrunts par bankām, štrunts par Eiropas finanšu noziegumiem, tagad viņa būs “Augstspriegumu tīklos”! Loģiski, ka viņa iztur konkursu, loģiski, ka viņa konkursā ir labākā,” tā TV24 raidījumā “STOPkadri” komentēja Puče.

Un tagad – ko Znotiņa darīs? “Meklēs tur finanšu noziegumus? Varbūt! Gaidīs algu? Ziniet, kāda tur alga? 10 stabi un plus mēnesī [10 000 eiro mēnesī, – red.]! Tikpat labi tas var būt 14 000 eiro mēnesī…Un, protams, Ilze kā jau visas amatperosonas domās par klientiem,” tā sprieda Puče, runājot par jauno Znotiņas amatu AST.

Puče secināja – ja tu gribi Latvijā būt amatpersona, tad tev vienmēr ir varianti! “Ne jau algās ir stāsts! Stāsts ir tajā, ka ir aprindas, kuras ir un paliek, un pie piķa! Un pie amatiem. Un mēs brīnāmies – nekas mums nemainās…! Kaut kas jau mainās – ierēdņu algas,” tā rezumēja žurnālists Puče TV24 raidījumā, stāstot par Znotiņas jauno amatu.

Jau vēstīts, ka elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) valdes locekles juridiskajos un atbilstības jautājumos amatā šodien darbu sāk Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) bijusī direktore Ilze Znotiņa, teikts AST paziņojumā biržai “Nasdaq Riga” šā gada 1.februārī.

Tāpat Znotiņa iepriekš bijusi Eiropas Padomes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas un Finanšu darījumu darba grupas veiktajos novērtēšanas procesos Latvijas delegācijas vadītāja. Znotiņa iepriekš darbojusies arī kā zvērinātu advokātu biroja “Deloitte Legal” partnere.

Reklāma
Reklāma

Atklātajā konkursā uz AST valdes locekļa amatu juridiskajos un attīstības jautājumos tika saņemti kopumā 27 pieteikumi.

AST valdē strādā arī valdes priekšsēdētājs Rolands Irklis, kura pilnvaru termiņš ir 2028.gada 6.decembris, savukārt valdes locekļi ir Arnis Daugulis, kura pilnvaru termiņš ir 2026.gada 14.jūlijs, Gatis Junghāns, kura pilnvaru termiņš ir 2026.gada 24.aprīlis, un Imants Zviedris, kura pilnvaru termiņš ir 2024.gada 17.decembris.

AST apgrozījums 2023.gada deviņos mēnešos bija 167,271 miljons eiro, kas ir par 31,4% mazāk nekā attiecīgajā periodā 2022.gadā, taču kompānija guva peļņu 5,752 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem 2022.gada deviņos mēnešos.

AST ir nacionālajai drošībai nozīmīga komercsabiedrība. AST pieder valstij. Kompānijas obligācijas kotē “Nasdag Riga” parāda vērtspapīru sarakstā. AST ir vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) lielākais akcionārs – kompānijai pieder 68,46% “Conexus” akciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.