STOPkadri: Pretēji solītajam “Sadales tīkla” pieslēguma tarifu pieaugumam no 1. jūlija par 32% patiesībā daudziem tas palielināsies pat par 370% 355

Nesen Saeimā aizvadīts enerģētikas forums. Tajā tika runāts par šādu tēmu: “Vai Latvijai ir nepieciešama ilgtspējīga, Latvijas tautsaimniecības interesēm atbilstoša enerģētikas stratēģija.”

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “STOPkadri” plašāk analizēts gan forumā izskanējušais, gan arī veikti aprēķini par patiesajiem tarifu pieaugumiem, kas skars mājsaimniecības jau no 1. jūlija.

Kad minētajā forumā visi bija par šo tēmu izrunājušies, tribīnē esot kāpuši uzņēmēji, lai pateiktu Saeimas deputātiem, ekselencēm un visiem pārējiem, kas teica, ka vajag kādu stratēģiju: “Enerģētikas stratēģija neeksistē. Nepieciešama koordinācija un vienota komunikācija starp visām iesaistītajām pusēm – valdība, sistēmu operatori, uzraugošās institūcijas un uzņēmēji.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat uzņēmēji norādīja: “Enerģētikas stratēģijas centrā NEDRĪKST būt “Latvenergo”. Tiks iznīcināts tirgus un privātā kapitāla iniciatīvas. Privātie var izdarīt ātrāk, lētāk un efektīvāk.”

Vēl kāds uzņēmēju viedoklis: “Nepieciešami publiski pieejami un aktuāli dati par enerģētikas sektoru (patēriņš, saražotais u.c.).”

Vienlaikus jau ir zināms, ka “Sadales tīkls” no 1. jūlija tarifus ir palielinājis par 32%. To viņi ir paziņojuši. Kā būs patiesībā?

Mājsaimniecībām, kam ir vienas fāzes 16 ampēru pieslēgums, tarifs pieaug no 3,87 eiro uz 7,55 eiro mēnesī, un te sanāk, ka pieaugums ir nevis pieminētie 32%, bet gan 95,1%. Savukārt mājsaimniecībām ar trim fāzēm vai 32 ampēriem pieslēguma tarifa pieaugums ir no 7.74 eiro uz 36.4 eiro mēnesī, kas procentos ir 370% pieaugums.

Raimonds Čudars, klimata un enerģētikas ministrs, komentējot šo jautājumu, norādījis: “Ņemot vērā tīkla izmaksas un to, ka tīkls ir kopējs labums, katrai mājsaimniecībai būtu nepieciešams pārskatīt savas iespējas samazināt vai nu fāžu skaitu vai jaudu pieslēgto tā iemesla dēļ, ka, iespējams, pašreizējā jauda pieslēgumam vienā vai otrā mājsaimniecībā iepriekš ir izvēlēta pa lielu. Tas ir reāli, to var izdarīt pietiekami ērtā veidā, pats to esmu darījis “Sadales tīklu” mājas lapā. Otrkārt, latvieši ir viensētnieki un latviešiem ir lauku mājas. Tās lauku mājas lielāko gada daļu ir tukšas. Šeit ir arī iespēja pārskatīt tarifu plānus…”

Reklāma
Reklāma

Raidījuma vadītājs Armands Puče ironizē par ministra teikto, kurš acīmredzot domājot, ka iedzīvotāji netaupa: “Ministrs domā, ka laikam mums iepriekšējie gadi pagājuši ir ballītes zīmē. Kas tur – lielāki rēķini – štrunts! Mēs tērējam, mēs neko neredzam. Tagad mēs sāksim taupīt!”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.