fiba.com

Sudrabs Rīgā, izkrišana Samsunā? Junioru basketbola izlasei solis līdz fiasko 0

Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātā basketbolā junioriem Samsunā (Turcija) pēc 70:86 zaudējuma Slovēnijai nonākusi uz elites divīzijas pamešanas robežas.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7

Latvijas izlases šim modelim netrūkst talanta un kadetu vecumā tika izcīnīts Eiropas sudrabs, tomēr junioru vecumā komanda nonākusi viena zaudējuma attālumā no izkrišanas uz B divīziju. Labāko sabiedrību atstās pēdējās trīs komandas, tātad atlikušajās divās spēlēs par 13. līdz 16. vietu Latvijas izlasei der tikai uzvaras

“Mazajā” ceturtdaļfinālā Latvijas izlases pretinieki bija slovēņi. Abās komandās iztrūka spožākās zvaigznes – mums Rodions Kurucs izlasei atteica nesenā savainojuma dēļ, tomēr ar pilnu sparu spēlē “Barcelona” otrajā komandā. Slovēņu 17 gadus jaunā zvaigzne Luka Dončičs tikmēr Madrides “Real” sastāvā Eirolīgā spelē vidēji 17 minūtes un gūst septiņus punktus.

Lai gan slovēņi iepriekšējās divas spēles pret Franciju un Krieviju zaudēja graujošiem rezultātiem, lai gan pirmajā puslaikā Latvijas izlase sasniedza 12 punktu pārsvaru, iznākumā tika piedzīvots zaudējums. Tāpat kā iepriekšējās spēlēs, arī šoreiz Latvijas izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis izmantoja ierobežotu spēlētāju loku, uzticoties tikai septiņiem basketbolistiem. Iespējams, pie vainas nogurums, kas pārvērtās zemā metienu precizitātē. Otrā puslaika vidū Latvijas izlase zaudēja 11 punktus pēc kārtas (51:55 – 51:66) un atspēlēšanās varoņdarbam nebija gatava.

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS JUNIORIEM SAMSUNA (TURCIJA)
Ceturtdaļfināls par 9.-16. vietu
Latvija – Slovēnija 70:86
(23:19, 42:38, 51:59). Strautiņš 19+12AB, Garoza 13, Zoriks, Zotovs pa 12, Blumbergs 10, Jansons 4.